HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Eylül 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

İSMAİL CANBULAT

İSMAİL CANBULAT

KOR DÜŞTÜ YÜREĞİMİZE: ÜNYE SEVDALISI M. UFUK MİSTEPE’Yİ KAYBETTİK!

6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: 08:35

Ünye’nin has çocuğu, Ünye Aşığı, Sevdalısı Ufuk Mistepe abimin vefat haberini aldım az önce, yıkıldım... Çok üzüldüm...

 

Canım Ufuk abimiz... Güzel insan.. Gayretli insan... Ünye arşivinin, Ünye tarih araştırmalarının ve Ünye - Karadeniz Araştırma ve İhtisas Kütüphanesi'nin babası, hamisi ve yeri doldurulamaz bir insandı o.. 

 

llar önce bana şöyle yazmıştı:

"İsmail, bence önemli olan şahsıma karşı taşıdığın olumlu duygular ve bunu cömertçe sunabilmen işte bu benim için yapılan her şeyin fevkinde daha bir önemi haiz.

 

Gelecekte Ünye adına güzelliklere imza atma azmindeki devamlılığın ortaya sereceği nefis senaryolara şimdiden merhaba! Her daim yanındayım."


Hatta "bûtimar" edebiyat dergisinde yayınlanan hikayemi okumak için üşenmeden gidip dergiyi alıp, hikâyemi okumuş ve dergideki yazımla beraber fotoğraf çektirip şunları yazmıştı: Nihayet KURTUBA'da "bûtimar" dergisinin 2. sayısını bulmak nasip oldu. Hemşehrimiz İsmail Canbulat'ın ilginç bir anısı "seyürlü bi hikâye" formatında üç sayfa halinde dergide yerini almış.

Beğendim tarzını.. Sizlerin de okumanızı dilerim.”

 

Böyle de vefalı, çok güzel, Ünyeliyi seven ve kadirşinas bir insandın sen...

 

Seni hep bu fotoğraftaki güleryüzün ve gülen kocaman yüreğinle hatırlayacağım abim.

 

İnsanlarımız ve Ünye için yaptığın hizmetler, gösterdiğin olağanüstü gayretler ve bu işleri inanılmaz bir titizlik ve aşkla yaptığını hiç unutmayacağız abi.

 

Rahmetli Ufuk Mistepe abimizin; Ünye’nin hafızası olan, on binlerce Ünye fotoğrafının birçok Ünye araştırmasının, yüzlerce Ünye makalesinin yer aldığı www.unyezile.com adlı İnternet sitesinin ve Facebook'taki sayfalarının ve Ünye Sevdası gruplarının kapanmasına izin verilmemeli ve gelecek kuşaklara rehber olması için Ünye Belediyemiz tarafından bu sitelere sahip çıkılmalı, belediyemiz bu siteleri kendi üzerine almalıdır; çünkü bu Ünyemiz için büyük bir kültür hizmeti ve Ufuk abiye borcumuzdur.

 

Ayrıca onun başlattığı Ünye - Karadeniz Araştırma ve İhtisas Kütüphanesi oluşturma projesi de Ünye Belediyemiz tarafından üstlenilmelidir... Ufuk abinin emeklerinin ve Ünye hafızasının kaybolmaması, kaybolmaması için bunlar çok önemlidir.

 

M. Ufuk Mistepe adının Ünye’de doğduğu mahalledeki bir sokağa verilmesini de buradan teklif ediyorum. Ona bu şehrin gönül borcu var çünkü.

 

www.unyezile.com adlı sitesinde ve Facebook'ta yıllardır tek başına, sahip çıkılmadan, hiç bir destek bulamadan adeta yalnız bir cengaver gibi, adeta bir Ünye Ansiklopedisi yazan, resimli Ünye tarihi arşivcisi, Ünye sevdalısı, iyi mühendis, iyi yazar, Ünye Sevdalılarını her platformda, hep biraraya getirmeye çalışan gayretli İnsan, Ünye delisi güzel abimiz Ufuk Mistepe!

Sen bizim kıymetlimizdin hep öyle kalacaksın!

 

Allah Teâlâ Rahmeti ve Lütfuyla muamele etsin sana.

Mekânın Cennet olsun.. Ruhuna Fatihalar, dualar...

 

Seni çok özleyeceğiz.

 

 


Bu haber toplam 412 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları