HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Korktuğumuz, Başımıza Geldi

21 Ağustos 2020 Cuma Saat: 10:08

Geçen haftaki yazımda, “Fındık bahçeleri Koronanın harman yeri olmasın” demiştim. Korktuğumuz, başımıza geldi. Köyde, özellikle mahallemiz yanıyor koronadan. Üç-dört aile, fındıktan falan vazgeçti; hasır gibi yatıyor. Herkes tedirgin; birbirinden kaçıyor. Ölüm korkusu, mal sevgisini bitiriyor. Öyle bir korku bu ki; sanki, mahalleye teröristler girmişte evleri tarıyorlar; herkes bize de gelirler mi, ne zaman gelirler, diye bekliyor gibi tedirginlik var. Bu bekleyiş, huzur diye bir şey bırakmadı. Vatandaş, ziyan olan malına mı yansını, hasta olan canına mı yansın ?

Ünye’mizde, yönetici olan sorumlular işi biraz yavaştan aldılar. Bana göre, Yeterince önlemlerin alınmadığı kanaatındayım. Baştan çok rahattık. Etrafımızda kimsecikler rahatsız değildi. Rehavete daldık ve aldandık. Şimdi ise, yöneticilerimiz dahil, yangın yerine döndük. Perşembenin gelişi, Çarşambadan belli idi ama biz pek kâle almadık. Ancak, çok tedirgin olmaya da gerek yok. Koskoca Amerikan Başkanı, gayrimüslim olduğu halde; “Ölüm kaderdir; ne yapalım ?” diyor ya! Biz de, öyle deyiveririz; geçeriz.

Bizim ölçümüz Amerikan başkanının sözü değil, inançlarımızın ölçüleridir. Halife Hz. Ömer Şam seferine çıkınca, öncü habercilerin “Salgın hastalık var” haberi doğrultusunda ordunun karargah yönünü başka tarafa çevirince; “ Allah‘ın kaderinden mi kaçıyorsun ey Ömer ?” itirazlarına karşılık; “ Allah'ın bir kaderinden bir başka kaderine kaçıyorum.” Karşılığı, önlem almanın gereğini çok açık olarak ifade etmektedir. Bizim ölçümüz, İşte budur. Maske, mesafe ve temizlik konusuna mutlaka uyulmalıdır.

Saygı, sevgi ve selamlarımla.


Bu haber toplam 1.422 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları