HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

AV. İRFAN YILDIZ BEŞLİOĞLU

AV. İRFAN YILDIZ BEŞLİOĞLU

Korona Kaygıları, Dünyayı Yönetenlerin Zırvaları (6. Bölüm)

21 Ağustos 2020 Cuma Saat: 10:26

Sormak gerekmez mi? Düşünmek gerekmez mi? Sözde İslamcı bir çok tarikatın lideri niçin Amerika’da yaşıyor? Neden? USA’nın kutsal bir yanı mı var? Neden orayı yurt ve mekân tutuyorlar? Bunların hangi işi yurt ve ulus yararına??

Gene, MOON(1) adında bir tarikat var.  Uluslar arası, uluslarüstü bir yapı sergiliyor. CIA ile ilişkili olduğu söyleniyor. İşin içinde CIA varsa, zaten soru işaretleri çoğalır. İşin içinde CIA, MOSSAT Vb. gizli servisler girince zaten masumiyet arama! İşte o MOON’un da masum değil. Masum olması mümkün değil. CIA, MOSSAD ve diğer  (Dünyayı sevk ve idare etme hırs ve iddiasında olan) tüm gizli servisler, bu denli büyük yayılıma sahip yapıların masum olmasına yahut masum kalmasına izin ve alan vermezler.  Böylece, görülüyor ki, ülkeleri, ulusları, bölgeleri, dünyayı yönetmek, yönlendirmek, sevk ve idare etmek için, sömürmek ve kemirmek için, talancı büyük güçlerin kullanmadığı bir araç ve yöntem yok. Onlara elini kaptıran kolunu, kolunu kaptıran her şeyini kaybediyor.  Bu kapalı, karanlık yapılar, hep karmaşık ve tuhaf işler yapıyor. Toplumları, ülkeleri, yeryüzünü olağan akışında bırakmıyor, suyun akışını bozuyor, kendi çıkarları için oynamayacakları oyun, kesmeyecekleri koyun yok.

*

Nereden geldik? Corona Virüs’ten… Covid-19 da denilen bu virüsün ortaya çıkışı, tesadüflerle açıklanabilir mi? Kötülüğün, tezgâhların, koplôların, ayak oyunlarının, hilelerin kol gezdiği bir dünyada, tesadüf diye bir şeye inanmak öyle güç ki! Kim yaptı? Neden yaptı? Nasıl yaptı? Gel de ayıkla pirincin taşını.

Dünyada açlık virüsü var. Afrika’yı sardı, tüketiyor. Afrika’da açlıktan ölenlerin sayısı kaç acaba? Afrika aç, Afrika susuz, Afrika ilaçsız, Afrika eğitimsiz,          Afrika’nın kaynakları yağmalanmış, yağmalanıyor. Afrika’nın demokratikleşmesine izin verilmiyor. Afrika’nın çoğunluğunda diktatörler egemen. Diktatörleri onlar ayakta tutuyor. Afrika’nın çoğunda iç savaş var. Afrika’nın çoğunda güvenlik yok. Afrika’da türlü virüs salgını var.  Afrika’yı din, mezhep, ırk, etnik ayrımcılık ve dışlama, vb. için körü körüne savaştırıyorlar birbiriyle… Acaba… Günlük istatistik yayınlansa; Afrika’da kaç kişi, açlık ve susuzluktan ölüyor? Kaç kişi ilaçsızlıktan ölüyor? Kaç kişi türlü salgın hastalıktan ölüyor? Kaç kişi iç savaşlarda ölüyor? Afrikalı diktatörlerin veya terör gruplarının paraları dünyanın hangi ülkelerinin hangi bankalarında? Bunlara kim silâh satıp duruyor? 

*

İşte böyle! Dünyada virüs çok…  Kimi tıbbî, kimi siyasal, kimi ekonomik, kimi sosyal, kimi psikolojik, kimi psikiyatrik, kimi şu, kimi bu… Bu virüslerin oluşmasını sağlayan ya da onların oluşmasına alan açan vehayut onların oluşması için ortam ve neden yaratan fail ve amiller, onları (virüsleri) isimlendiriyor. Masum insanlara da ölmek düşüyor bir de istatistiklerde sayı olmak…

Rakamlar 1998 Eylül’üne ait: *Dünyadaki mal ve hizmet üretiminin %80’ini, yeryüzü nüfusunun %20’si tüketiyor…  Geride kalan koca bir çoğunluk,  üretimin ancak %20’siyle yetiniyor. Yetinmek zorunda kalıyor.  **Dünyanın en zengin ilk üç kişisinin serveti, en yoksul 48 ülkenin ulusal gelirini aşıyor. ***Herkese temel eğitim vermek için yılda 6 milyar dolara, temel besin sağlamak için 13 milyar dolara  gerek var. Oysa Avrupa’da parfümlere 12 milyar dolar, Avrupa ve ABD’de kedi-köpek mamasına 17 milyar dolar harcanıyor.****Dünyanın en zengin 225 kişisinin toplam serveti 1 trilyonu aşıyor; bu rakam dünya nüfusunun yaklaşık yarısını (%47) oluşturan 2,5 milyar insanın yıllık geliridir.*****ABD dünya nüfusunun %5’ine sahip; ama dünya hammadde kaynaklarının  yaklaşık %40’ını tek başına harcıyor. ******Dünyada üretilen petrolün %35’ini kullanan otomotiv sektörünün ürettiği 400 milyon dolayındaki otomobilin yaklaşık %80’i Kuzey Yarım Küre’de bulunuyor. “

Bu bilgileri, İlhan Selçuk’un 12.09.1998 tarihli yazısından aldım.

İlhan Selçuk öleli yıllar oldu. Ayrıca 1998’deki yazısının üzerinden de 22 yıl geçti. Dünyada ne değişti?  Dünya nüfusu arttı, ülkelerin/ulusların nüfusu arttı. Ama yukarıdaki oranlar değişti mi? Hiç sanmam. Muhtemelen daha kötü duruma gelmiştir.

*

“-Adaletin bu dünya” mı demeliyiz?

ABD’nin 1991’de ortaya attığı ‘Yeni Dünya Düzeni’ adaletsizliğe tavan yaptırdı mı demeliyiz?

*

Yaa! Böyle işte!

*

Dünya dönüyor ama dönerken neler oluyor!

*

Hiç düşündünüz mü?

*

(Rica: Lütfen Dipnotları okuyunuz!

--------------------------------

(1)Moon Tarikatı:-  

1954 yılında Kuzey Kore'den Güney Kore'ye kaçan rahip Sun Myung Moon tarafından kurulan, dünyada Moon liderliğinde bir teokrasi kurulmasını ve herkesin Korece konuşmasını amaçlayan bir tarikattır.

ABD’de resmi dini mezhep statüsündedir. Sun Myun Moon, gençliğinde İsa'nın kendisine gözükerek, kendisini Mesih seçtiğini ve eşiyle birlikte günahsız ve insanoğlunun gerçek ebeveynleri olduklarını, İsa'nın yarım bıraktığı işleri tamamladığı iddiası içindedir.

Tarikat üyeleri Moonie olarak adlandırılmakta ve her pazar sabahı liderleri ve Güney Kore için dua etmektedirler.”(Kay.: Vikipedi)

Birbirini daha önce hiç görmemiş 1500 çiftin evlendirildiği stadyumlarda yapılan toplu nikah şenlikleri ile meşhurdur. Sung Myang Moon, sadece sokaklarda incik boncuk satan müritlerinden geldiğini iddia ettiği uçsuz bucaksız bir servetin sahibidir.  …1981 yılında, Vergi Kaçırma suçuyla 18 ay hapis yatmıştır. Tarikatın şu anda (Kay.:: Ekşi Sözlük)

“Amerika’daki, tüm tarikatların merkezi olan Pensilvanya eyaletinde konuşlanmış (ki; ABD  Yönetiminin tüm dünya ülkelerinde belirli tarikat standardizasyonuna yataklık ettiği) güdümlediği, gazladığı amele organizasyonlarından biri olan …… lümpen tarikatımsı hadise... (Kaynak.: Ekşi Sözlük) -----

 ‘‘Tarikatımızın amaçlarından biri, her kadın-doğum hastanesine tarikatımızdan birini yerleştirip, çocukların anne babalarını karıştırıp, soy takibini engellemek. tarikatımızın yeterince inananı olunca hangi hastanelerde ne kadar çocuğun anne ve babasının değiştirildiğini açıklayacağız.’’ şeklinde bir de açıklamaları bulunan sapıklar” (Kay.:: Ekşi Sözlük)  

Moonculuk ya da Birleştirme Kilisesi (Unification Churc). 1954 yılında, Protestanlık ile Uzakdoğu inanç ve felsefesinin bir karışımı olarak Güney kore’de kurulan……… ve sonra merkezi Amerika’ya nakledilen dinsel bir akım.  Amacı tüm insanlığı kapsayan tek dil ve tek halka dayalı bir kültür dünyasının kurulması. Güney Koreli rahip Sun Myung Moon önderliğinde kurulmuştur. Dünyanın en güçlü ve zengin tarikatlarından biri olarak bilinir.  Tüm dünyada ve Türkiye’de, belediyelerin yaptığı gibi toplu evlilik törenleri düzenlemesiyle bilinir. Evlenmek isteyen tarikata bağlı damat adayı bu isteğini Sun Myung’a bildirir. Onun işaret ettiği kişiyle evlenmek zorunluluğu vardır. Ancak evlendikten sonra damat gelinden bir ya da iki sene uzak durmak zorundadır…….” – (Kay.:: Ekşi Sözlük)

 


Bu haber toplam 18.649 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları