HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Aralık 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

AYNUR ZEREN TAN

AYNUR ZEREN TAN

Göz Gördü Gönlüm Razı Olmadı

13 Ekim 2020 Salı Saat: 08:36

Covid 19 ile Pandemi Günleri zaten halkın % 90 ı için zaten çok güllük gülistanlık olmayan hayatları büyük ölçüde etkiledi.

Bu etkileniş de maddi ve manevi anlamda % 90 olumsuz yönde.

Öğrenciler, gençler, işsizler, yaşlılar, hastalar, çocuklar, hamileler, derken herkes hesaplamadığı şekilde hayatını aylarca evde yaşamak zorunda kaldı.

BASKI UNSURU OLMAYINIZ.

Tedbirler kapsamında serbest kaldık.

Tedbirler hepimizin sağlık güvenliği için.

Ancak tedbirleri aksatanlar olabiliyor, “onları ikaz edeceğim derken insanlar inanılmaz baskı unsuru oluşturuyorlar.

Örnek; Birisi maskesini indirmiş telefonla konuşuyor, hanımefendinin biri ikaz edecek, ediyor daha doğrusu ama dövse daha iyi, o kadar şiddetli kızıyor, bağırıp çağırıyor ki  etraf da rahatsız oluyor. Haklı ama haklılığını gölgeliyor böyle davranarak.

Karşısında ki de suçlu ama bu kadar baskı karşısında isyan ediyor ve buyrun büyük, sesli bir çatışma, bir kısmı kadına hak veriyor, bir kısmı genci azarlıyor. Derken hiç birbirini tanımayan iki insan şiddetle çatışırken diğerleri de baskı unsuru oluşturuyor, gönlüm haklı olanların daha nazik olması gerektiğini söylüyor, gönlüm razı olmadı.

ENGELLİ RAMPALARI

Ordu Nüfus dairesine yolunuz düşerse tam önünde ki üst geçidi kullanmak zorundasınız ve çok dik, Devlet Sahil yolu’ na çıkış çok uzak, böyle olunca köprüyü kullanmak zorundasınız ve üst geçit merdivenleri çok dik, engelliler, yaşlılar, çocuklar, hamileler ve sakatlık geçirenler nasıl başarabilir bu engeli aşmayı, gözüm gördü gönlüm razı olmadı. Zaten evlere şenlik engelli rampaları ile dolu her yer, gerçekten engellilerin engellerini kolaylaştıracak rampalar çok az fakat yok değil, medela Ünye Orman İşletme engelli rampasını gözüm gördü gönlüm razı olmadı.

Ünye Hükümet Binası,  Ünye Adliye Binası engelli rampaları ideal mesela. Bir çok eğlence mekanında engelli girişleri düzenlenmemiş fakat düzenli olanlar da var diyeceğim de

Engelliler yöremizde denize ulaşmak konusunda çok şanssız tesisler çok yetersiz.

Gözüm gördü gönlüm razı olmadı.

FATSA’ ya ÇOK YAZIK

Hiç sevmem oturduğun yerden sızlanmayı, kentle ilgili bir aksaklık karşısında elden ne gelirse yapılmaya çalışılmalı. Ben Fatsa’ da ki 25 katlara varan dikey mimari görüntüsünden çok rahatsız idim, ancak neredeyse her kesin rahatsız olduğunu görüyor, duyuyor ve izliyorum. Fakat “atı alan Üsküdar’ı geçti “ misali dikey mimari cenneti olmuş Fatsa.

Altın madeni arama alanları şirketlerin keyfiyetinde ve söylentilere göre birçok köyde ruhsat verilmiş ve bu tür siyanürlü altın arama alanları artacakmış. Hinterlant yeşildi hiç değilse o da talan.

Fatsa’ da “çevre yolu” da bulunmuyor, kent içi yolları tepelere kadar sağlı sollu park etmiş otolarla dolu. Ama her yer inanılmaz şekilde otolarla kaplı iken bir de akması gereken trafik var şimdilik kör topal giden bu durum mutlaka kilitlenecek, yada patlayacak. Yazıyorum şuraya, “söylemiştim” demeyeceğim çünkü vaktini bilemiyorum, ama 3 vakte kadar ama 5 vakte kadar.

Bir de “Devlet Sahil Yolu’nda”  inanılmaz kalabalık, gürültülü ve egsoz gazı soslu bir  trafik varki, hem sahilde oturanlara hem yayalara hem trafikte olanlara inanılmaz gürültü, kalabalık ve gece gündüz devam eden bir eziyet durumunda.

Yazık güzel Fatsa’ ya çok yazık. Gözüm gördü gönlüm razı olmadı.

Tabi ki daha pek çok konu var fakat böyle devam ediyor işte hayat….

Haftaya da “Gözüm gördü ,

 Gönlüm razı oldu…” hep olumsuzlukları görmeyelim, güzel liklerde var, görülecek ve övülecek…

 

 


Bu haber toplam 244 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları