HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
6 Aralık 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

“Önce Türk müsün Yoksa Müslüman mısın?”

23 Ekim 2020 Cuma Saat: 08:42

1969 Yılının sonbaharında İzmir Yüksek İslam Enstitüsüne okumaya gittim. Anadolu’nun çeşitli yörelerinden gelmiş, saf Anadolu çocuklarından oluşan enstitü öğrencileri olarak, teneffüslerde yavaş yavaş birbirimizle tanışmaya, arkadaş olmaya hazırlanırken; hangi mihraklardan ne amaçla hazırlandığını o gün için anlayamadığımız bir fikir olarak teneffüslerde tartışmaya sunulan ‘’Önce Türk müsün, yoksa Müslüman mısın?‘’ abuk-sabuk soruyu halen unutamadığım gibi, bugün Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki savaş gibi önemli olaylarda gerek Türk ülkeleri gerekse Müslüman ülkelerin birbirine karşı tavırlarına bakar da ibret ve nefretle hatırlar, için için yanan sönmüş yanardağlar gibi ‘’AHLARIMI, VAHLARIMI‘’ hep içime atarım. Düşmanlarımız ne kadar prensipli ve etkili çalışıyor; Bizler hala kış uykusundan uyanamamanın sıkıntısını çekiyoruz.

''Böl, parçala, yut’’ İngiliz siyasetinin; Osmanlı’yı, İslam âlemini, Ortadoğu’yu perişan eden ve son Kale Anadolu’nun tertemiz zihinlerini bulandırmak için çok ustaca hazırlanmış sorusunu, yazıma başlık yapmamın nedeni, aynı oyunun bütün şiddetiyle sürdürüldüğünü, Azerbaycan-Ermenistan Savaşı'nda ibretle seyrediyoruz, olmamızdandır. ABD’si, AB’si, Rusya’sı ile Hıristiyan âleminin tamamı Ermenistan’ın-haksız olmasına karşın-yanında yer alırken ne Türk ülkelerinden ne de İslam ülkelerinden ''ÇIT'' çıkmaması çok düşündürücüdür. Sayın Devlet Bahçeli 20 Ekim 2020 Salı günü yaptığı Grup Konuşmasında bazı Türk ülkelerinin isimlerini de vererek, haklı sitemlerini dile getirmiştir. Aynı saatlerde televizyon haberlerinde Birleşik Arap Emirlikleri adına Türkiye’de ajanlık yapan bir hainin yakalandığını verilmesi de ayrı bir ibretlik örneğidir. İslam ülkelerinin birbirine ve özellikle de Türkiye’ye karşı düşmanlık yapması, ‘’Asrın ihaneti‘’dir. Tekrar ediyorum: ''böl, parçala, yut'' İngiliz siyaseti devam ediyor. Bu oyuna çomak sokan Recep Tayyip Erdoğan ve siyaset arkadaşlarına (Sayın Devlet Bahçeli ve ekibi de dâhil) karşı yürütülen düşmanlıkların nedeni bunlar ve benzerleridir. Günümüzün iletişim imkânları ile artık bütün gizlilikleri açıktır. Oyunlar açıktan oynanıyor.

Ancak;

Görmek için, duymak için, hissetmek için iman şuuru ile beslenmiş göz, kulak ve ruha ihtiyaç vardır. Anadolu insanı; Türklüğün, İslam’ın ve dünya dengesinin son neferleridir. Bölünmeye parçalanmaya tahammülü olmadığı gibi Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Pakistan ve Afganistan gibi destek ülkelerine de ihtiyacı vardır. Ülkemizin ve insanımızın sahip çıkarak sımsıkı durmanın zorunluluğu olduğu bir defadaha Azerbaycan-Ermenistan savaşı ile çok açık görülmektedir. Bizim gücümüz birlikte olduğumuz ülkelerin gücü demektir. Allah, gaflete düşürmesin.

Saygı, sevgi ve selamlarımla...

(Not: Hastam oluşu nedeniyle geçen haftaki yazımı gazeteye ulaştıramadığım için değerli okuyucularımdan özür dilerim.)                                                                                 


Bu haber toplam 280 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları