HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
28 Kasım 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

AYNUR ZEREN TAN

AYNUR ZEREN TAN

ORDU’ ya giderken ÜNYE SEYAHAT’ e MAHKÛMSUNUZ Ama FATSA’ ya KIRMIZI HAT ile GİDEBİLİRSİNİZ HİÇ BEKLEMEDEN.

27 Ekim 2020 Salı Saat: 08:36

Öncelikle şu durumun altını çizerek belirteyim. Her zaman “ekmek parası” derdinde çalışan insanımıza sonsuz saygı duymuşumdur. Her zaman öncelikle savunmuşumdur fakat bir de etik olmayan, haksız etik olmayan davranışlar var, hele de müzmin hale gelmişse işte o zaman susamıyor insan, susmak istemiyor.

Ünye KIRMIZI HAT dolmuşları ile Fatsa’ya hiç beklemeden gidebilirsiniz 

Ancak

Son durak FATSA SANAİ SİTESİ yazdığı halde dolmuş kaptanları son durak yolcularını alt geçitte indirmek zorunda kalıyor.

Fatsa Sanayi Sitesi’n de Fatsa dolmuşlarına binip yoluna devam edecek olan yolcular bu durumun nedenini bir türlü anlayamıyor, anlayanlar da soruna çözüm bulamıyor.

Madem resmi belgelerde son durak FATSA SANAYİ SİTESİ azıyor neden KIRMIZI HAT DOLMUŞLARI son duraktan önce indiriliyor.

Çocuklu kadınlar var, insanların yükleri var, hasta var, yaşlı var neden?

Önümüz kış, kar, yağmur, rüzgâr dolu var neden yolcular son durakta indirilemiyor,

Bu sorunda bir keyfiyet, bir ihmal ve ilgisizlik durumu var, lütfen Ünye Şoförler Odası Başkanlığı ve OBB Ulaştırma Dairesi Başkanlığı bu sorularım size ve çözüm talebimiz de sizden.

Fatsalı olduğum için yıllardır Ünye Seyahat ile Fatsa’ ya ve Ordu Tüneli açıldıktan sonra biraz daha fazla (resmi işler için) Ordu’ya seyahat etmek durumundayım.

ÜNYE SEYAHAT

Ünye Seyahat hiçbir zaman prensip sahibi olamadı. Hizmetini zamanlamak yönünde.

Ünye Fatsa arası 20 dakika, kendi aracınızla  (çift yollar yapılalı) 15 dakika.

Fatsa’ ya gideceksiniz yada Ordu’ya.

Ünye Seyahat’ e bindiniz ve soruyorsunuz;”Ne zaman hareket eder?”.

“20 dakikada bir hareket ediyoruz hocam….” İyi tamam 20 dakika bekleyelim.

20 dakikada araç dolmadı ise 10 dakika daha bekliyorsunuz ve soruyorsunuz araç dolmadı ise beklemeye devam ediyorsunuz fakat artık canınız fena sıkılıyor, araçta ki diğer yolcular bir bir söyleniyor, kaptan yazıhanede sigarasını içip simsarla daha fazla yolcu bekliyor.

Kırkbeş dakika ( inanın abartısız) bekledikten sonra dayanamıyorsunuz artık, aracın yola çıkması için ısrar ediyorsunuz ve suçlu oluyorsunuz.

Pandemi döneminde araç dolmasın zaten tenha gidilsin. Ama ne mümkün.” Su dolabını dahi üstüne yolcu alınıyor. Değil pandemi dönemi normal dönemde dahi orada yolcu oturması yasak değil midir? İtiraz edecek olursanız yine suçlusunuz. Hatta yolcuların hem para ödeyip ayakta veya su sandığı üzerinde gitmesi de yanlış fakat ne yapsın insanlar o kadar yol yürünemez, başka alternatif ulaşım da sunmamış belediyeler mecbur para ödeyip ayakta, sandık tepesinde ve Ünye Seyahat hareket etmek istediğinde gidebilecek…

“Yolcunun hiç sesi çıkmasın. Araç Ordu yolcusu ile dolsun, mümkünse Fatsa yolcusu ayakta gitsin. Araç ne zaman hıncahınç dolarsa o zaman hareket etsin.”

Ünye Seyahat hizmet anlayışı bu…

 

ORDU BİRLİK

OBB Ulaştırma Dairesi düzenlemesi ile Ordu-Samsun arası yolcu taşıyan araçlar birleşmiş Ordu’dan Samsun’a giderken sorun yok. Araçlar Ünye’den geçip yolcu alabiliyor.

Ancak Samsun-Ordu yönünde sadece Ünye’den geçemiyor ve dolayısı ile Fatsa –Ordu ulaşımında ÜNYE –SEYAHAT’e  mahkum kalıyorsunuz özel aracınız yoksa.

Burada ki uygulamanın keyfiyeti-acizliği hangi kurumlara aitse   “yolcu hakları” doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerekmiyor mu?

ÜNYE SEYAHAT

Yıllardır bir “zaman prensibi” edinemedi. ÜNYE BİRLİK YILLARCA Samsun’a yolcu taşıdı dolu veya boş olarak“her yarım saatte bi hareket etmek” anlayışını hiç zedelemedi.

Ünye YEŞİL HAT, Ünye KIRMIZI HAT DOLMUŞLARI hiçbir zaman sürelerinden taviz vermedi hatta bazen bekleyen yolcuları almamak pahasına.

Niçin Ünye Seyahat’ de böyle bir uygulama yok, yada nedir bu keyfiyetin kaynağı?

Bu arada servis uygulamasını da itiraz eden yolcunun başına kakmak küstahlığı da mevcut.

 

 


Bu haber toplam 1.120 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları