HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Allah Akıl Mizan Versin

21 Kasım 2020 Cumartesi Saat: 08:32

Muhalefet partilerinin ülkenin menfaatleri ile uyuşmadığına kanaat getirdikleri bazı meseleleri Anayasa mahkemesine götürmeleri en tabi hakları ve tasarrufladır.

 Her meseleye herkes aynı zaviyeden bakmak durumunda değildir elbet.

  Ancak bazen öyle konular vardır ki, o konunun zıddını iddia etmek ve savunmak beyaza siyah demek kadar mantık dışı tutarsızlığı işaret eder.

  Hükümetin kararlarını çok kez Anayasa Mahkemesine taşıdığına şahit olduğumuz CHP’nin en son AYM’ ye yaptığı başvuru akıllara ziyan bir davranış olmuştur. Bilindiği üzere Hükümet 6755 sayılı kanun hükmündeki kararname ile 15 Temmuz darbesine karşı direniş gösteren sivillerin bu davranışları nedeniyle sorumluluklarının bulunmamasını teminat altına almıştı… Yani bu konuda yargılanmamaları güvence  altına alınmıştı.

 Peki, bu durumda CHP ne yaptı? Bir koşu Anayasa Mahkemesine gitti,  127 milletvekilinin imzasıyla yaptığı başvuru ile darbeye karşı duran sivillerin yargılanması ile ilgili kararnamenin af niteliği taşıdığını bu nedenle TBMM’de kabulü için üye tam sayısının 5’te 3 çoğunluğunun aranması gerektiğini, düzenlemenin Anayasaya aykırı olduğunu ileri sürdü. Tabi Anayasa Mahkemesi CHP’nin bu iddiasını oy birliği ile reddetti… Reddetti, çünkü mesele af meselesi değildi, ortada suç yoktu, suç darbe yapanların kalkışmasıydı…  AYM Başka türlü karar verseydi beyaza siyah demek kadar tuhaf ve kabul edilemez olurdu zaten.

 Şimdi düşünelim taşınalım… Yahu bırakın başka partileri tutan insanları… Bu 127 Vekil o başvuruya nasıl imza attı?   Atatürkün kurduğu CHP’nin milyonlarca üyesinden şöyle birkaç yüz kişi CHP’yi yönetenleri niye protesto etmedi, siz ne yapıyorsunuz demedi, yahu yoksa gıyabında Ömer Halisdemir’i de mi yargılayacaksınız demedi? Demedi çünkü CHP seçmenini n çoğunu darbenin bir tiyatro olduğuna inandırdılar.

 Düşünebiliyor musunuz?  Darbeye direnmek Anayasa Mahkemesine göre suç değil, Ama CHP’ye göre suç…  Öyle ki, CHP’nin kararları kabul görse idi, bundan sonra darbe olduğunda darbeye karşı çıkarak askerin karşısına dikilmek suç kabul edilecekti.

  Yani bu duruma göre o hain Tuğ generali alnından vurduğu için Ömer Halisdemir, tankın altına göğsünü siper eden genç,  sivillere ateş eden tankları askerin elinden alan siviller, kurşun ve bombaların hedefinde yaralanan ve şehit olan insanlar suçlu, hatta vatan haini oluyorlar...  Bu durumda darbeye direnmek kararıyla çocuklarımı alıp şehrin meydanına gittiğim ve orada günlerce nöbet tuttuğum için bende suçlu olmuş oluyorum.

Allah CHP’yi yönetenlere akıl mizan ihsan eylesin… Ha, hatırlatayım… Bunu yıllarca CHP’ye oy vermiş olan biri olarak söylüyorum. 

  Kılıçdaroğlu’nun tiyatro dediği, yani Erdoğan’ın tasarlanmış bir oyunu demek istediği darbe gerçekleşseydi…  Ülke felakete sürüklenecek, Amerikan derin devleti tarafından ülkenin haritası yeniden çizilecek,  Gülen darbe sonrası ülkeye gelecek ve İpek holding’in kendisi için Ankara’da yaptırdığı sarayda oturacak, ülkeyi ağababalarının bir uydusu haline getirmenin zevkini yaşayacaktı. Amerika  da kesin olarak Kürt devletini kurduracaktı.

  Bakmayın siz Kılıçdaroğlu’nun tiyatro miyatro demesine… Tiyatro olmadığını oda biliyor… Ama üst akılla tasarımlanan bu cümleleri de söylemesi gerekiyordu… NOKTA!

 

 


Bu haber toplam 1.068 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları