HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Ben de Sana Siyasetçi Demiyorum !..

27 Kasım 2020 Cuma Saat: 08:49

“Benden değilsen, öğretmen değilsin” mantığı ile hareket eden ve öğretmenine “OYU” kadar değer vererek hakaret eden Sayın KILIÇDAROĞLU’na ben de, bir öğretmen olarak, sen de SİYASET ADAMI değilsin diyorum. Bu kadar hafif bir mantıkla, öğretmenler günü ile ilgili iki laf ederken öğretmene “Sen OY’un kadar adamsın” demeye getirecek kadar hafifçe alan bir Anamuhalefet partisi liderinin bulunduğu siyaset dünyasında iktidar, verdiği sözü tutamamışsa -ki, ben öyle düşünmüyorum-muhalefet zaafiyetindedir. Şimdiye kadar kaç defa dinlendirdin de siyasi mücadele konusu yaptın bu konuyu? Ve öğretmenlere: “Bakınız, ben sizin hakkınız icim siyasi mücadele veriyorum” tavrı ile oylarına talip olmak varken, bir ilim ordusuna karşı; “Bu iktidara oy veren öğretmene ben, öğretmen demem” ifadesi, çok hafif ve söyleyeni de o ölçüde hafifleten bir ifadedir. Sayın KILIÇDAROĞLU’nu özür dilemeye davet ediyorum.

Siyasetçilerin, dünya genelinde böyle kaçık ve uçuk sözleri oluyor ve çoğunluğun eleştirisine muhatap oluyorlar. Öğretmenlerle ilgili şu söz, KILIÇDAROĞLU’nun kişiliğine gerçekten yakışmıyor. Muhatap aldığı toplum, kocaman ilim-irfan ordusu. Öğretmene göre basit bir irade beyanı olan OY tercihi için, öğretmenlik gibi bir kutsal mesleği, oy’a tahvil amaçlı bir siyasi cümle ile hafife almak, hiç uygun düşmemiştir. Kılıçdaroğlu’nu lider olarak tercih eden büyük CHP toplumu içinde düzeltilmesi gereken bir beyandır.

Onun İçin Diyorum ki :

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başöğretmen Mustafa Kemal’in kutsadığı öğretmenlik mesleğini hafife aldıracak her tavırdan kaçınmak ve bu eğilimde bulunan herkese de ortak tavır koymak, bu mesleğin mensuplarının ortak görevidir, diye düşünüyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımı...


Bu haber toplam 726 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları