HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

Yılın AHİ’Sİ Terzi Ahmet MEHEL AMCA HAKKA YÜRÜDÜ!

1 Aralık 2020 Salı Saat: 08:38

  Bir haftadır Ünye Devlet Hastanesinde solunum yolları rahatsızlığından tedavi görmekte olan Terzi Ahmet Mehel amca 25 Kasım 2020 Çarşamba günü vefat ederek hakk'a yürüdü.

     Terzi Ahmet amcamız 88 yaşındaydı, tam 60 yıldan bu yana terzilik yapmakta idi. 2016 yılında Ordu ilinde ESNAF VE SANATKÂRLAR ODASI tarafından yılın AHİ'Sİ olarak seçilmişti. Ayni yıl Ekim ayında AHİ'LİK HAFTASI'nda Ünye'mizde Ordu Valiliği ve Esnaf ve Sanatkârlar odası tarafından düzenlenen yılın AHİSİ töreninde beratını aldı. VALİLİK, ESNAF VE SANATKARLAR ODASI tarafından plaket, şilt ve çeşitli hediyelerle taltif edildi.

     Terzi Ahmet amcamız atmış yıllık terzilik hayatında Ünye'de çeşitli sosyal faaliyetlerde bulundu. Bazı derneklerde ve hayır kurumlarında fahri olarak görev yaparken ayni zamanda siyasetle de uğraştı. MİLLİ GÖRÜŞ PARTİLERİNDE de 1969 yılından itibaren devamlı çeşitli kademelerde bulundu. O günden bu yana Milli Görüşün Partilerinin rozetini yakasından hiç çıkarmadı. ÜNYE DEVLET HASTANESİNE giderken de yakasında SAADET PARTİSİ ROZETİ vardı. Orta Çarşıdaki terzi dükkânının duvarlarında Milli Görüş amblemli katılım ve başarı belgeleri ile masasında 47 yıldan bu yana MİLLİ GAZETE hiç eksik olmadı ve aboneliği hep yeniledi/ devam etti.

Sosyal ve oldukça hayırsever bir insandı. Partisine ve çeşitli hayır kurumlarına maddi ve manevi yardımları hiç aksatmadı. Kapısına gelen herkesi hoş karşıladı ve hiç boş çevirmedi.

Ankara'dan gelen yüksek parti yöneticileri o'nun terzi dükkanına uğramadan ve bir çayını, kahvesini içmeden dönmezlerdi. Partisinin bütün toplantılarına katılır seçim zamanlarında sandık kurullarında görev yapardı.

     Son zamanlarında rahatsızlığı artınca Oğlu ve ailesi tarafından ÜNYE DEVLET HASTANESİNE yatırıldı. Solunum yollarından rahatsızlanmıştı. Sokakta Covit 19 dan  hastalandığı  söylense de; komşuları, oğlu ve ailesi hiçte öyle bir hastalığı yoktu demişlerdi.

   Hasılı kelam öyle veya böyle 88 yaşındaki Terzi Ahmet MEHEL amcamıza Emri-HAKK vaki olmuş ve Hakk'ın rahmetine kavuşmuştu. Cenazesi maske ve mesafe kurallarına uyarak dava arkadaşları, sevenleri ve aile efradı tarafından Yunus Emre tepesindeki KAPTANLAR MEZARLIĞINDA Cenaze namazı kılınarak defnedildi.

Allah gani Rahmetler eylesin. Mekânı CENNETTİR İNŞAALLAH.   Peygamber Efendimiz'e ve Erbakan Hocamıza da komşu olur İnşaallah. Ruhuna el Fatiha.

Kalın sağlıcakla.


Bu haber toplam 2.271 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları