HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
15 Ocak 2021 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Covid-19, Bütün Sistemleri Alt-Üst Etti

4 Aralık 2020 Cuma Saat: 10:23

Öyle bir bela ki, dünya tarihinde benzeri az görülmüştür. Atalarımızın güzel sözlerinden birisini daha hatırlayalım, ''Allah yazmayınca KAZA gelmez, kullar azmayınca BELA gelmez.‘’ Rahata erdikçe insanlar, ilk fırsatta birbirini boğazlıyor. Öyle gaddar insanoğlu, öyle acımasız ki; birbirlerine yaptıklarını, en acımasız vahşi hayvanlar bile yapmıyor. Zalimin zulmü varsa, garibanın da Allah'ı var. Mazlumun ‘’ AHI’ yerde kalmaz, kalmayacaktır.

Bir örnek:

Şu Akdeniz’in sularına gömülen, sahipsiz garibanların ne günahı var? Memleketlerinde çok rahatlardı da, Akdeniz’e Deniz gezisine mi çıkıyor bu garibanlar? Zalimin birisi memleketini başına yıkıyor; canını kurtarmak için bir yol diye kaçarken, öbür zalimde denizde zar-zor yüzen botuna çivi sokup batırıyor. Kullar görmüyorsa - ki, Türkiye hariç; görüyor ama, hepsinegücü yetmiyor- Allah’ın görmediğini mi zannediyorlar? Kıyame suresinde Allah; ‘’ insan başıboş olarak bırakıldığını mı zannediyor?  buyuruyor. Fecr suresinde de; ‘’ Şüphesiz Allah, kesin olarak gözlemlemektedir.”  buyuruyor.

Sürekli olarak Akdeniz'in sularına gömülen gariban mazlumların “AHI” medeni ülkeler (!) Diye göklere çıkardığımız Avrupa’nın, tek dişi kalmış canavar larını bir Covid-19 mikrobu ile şaşkına çevirmiştir. Büyük Kâfirler; Çin, ABD, AB ülkeleri ve mezhepçilik oyunları ile İslam birliğine en büyük darbeyi vuran İran, şamar oğlanı gibi takla üstünde takla atarak ekonomileri yerin dibine batmıştır ve batmaya da devam edecektir.

Şimdi bu yazdıklarımı okuyan bazı okurlarım bana hemen; ‘’ Hoca! İyi güzel, hoş da; Biz de yiyoruz aynı şamarı‘’ diyeceklerini elbet ki, biliyorum. Ancak, aynı geminin içindeyiz. Geminin dümeni bizim elimizde değil ki. Gücümüz de yetmiyor, geminin içinde adaleti sağlamaya. Sadece, avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz: ‘’ Dünya, beşten büyüktür! ‘’ Bir Gün Bu sesler duyulacaktır. İnşallah yakın zamanda duyulsun, diyerek yazımı tamamlıyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla...


Bu haber toplam 579 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları