HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

İMKAN VARSA, ELBETTE HER ŞEY MÜMKÜNDÜR

19 Aralık 2020 Cumartesi Saat: 10:44

.      Aziz okuyucular 25 Kasım Çarşamba gün Milli Gazetede Fatih Yılmaz'ın yazısı, toplumumuzu çok çok ilgilendiren bir yazı. Özetle şunları belirtmiş:                  .       "Bir toplumun düzelmesi için gereken şartları arayan mutlaka bulur. Aslında bilinmeyen bir şey de yoktur. Sadece ortaya koyulamayan irade, kullanılamayan makamlar, liyakatten yoksun insanlar ve ehil insanlara teslim edilmeyen görevler vardır. Her şey gün gibi aşikarken ''Neyi konuşmalı değil, neleri yapmalı'' konusuna yoğunlaşmak gerekir. Popülist politikalarla  bir yere varılmaz.Önce bir defa yetki sahipleri  işgal ettikleri koltuklarda oturmaya devam etmenin yollarını aramak yerine o koltuklar aracılığı ile ortaya nitelikli iş koyabilmenin derdinde olmalılar. Kariyer hedeflerinden  vazgeçilmeli. Bir yerde işe başladıktan sonra bir üst makama nasıl geçerim hastalığından kurtulmadıktan sonra işler yoluna girmez. Aleyhimize de olsa, hoşumuza gitmese de hakkı teslim edemedikten sonra  nereye varabiliriz ki? Her gün bir öncekinden daha iyi olmadıktan sonra, bir hedef belirleyip ihtiyaç olan stratejiye  sahip olmadıktan sonra , planlı ve programlı çalışmadıktan sonra  hiçbir şey düzelmez. Millet olmak yürek ister, akıl ister, alın teri, emek ister, birliktelik, bütünlük, ortak iş yapabilme kabiliyet  ister. Sırt sırta vermeden, el elele tutuşmadan omuz omuza mücadele vermeden hiç bir iş başarılamaz. Bu birlikteliği sağlayacak olan siyasal alanın çalışanlarıdır, toplum önderleri, sivil toplum kuruluşlarının  temsilcileridir. Onlar örnek olmadıktan sonra, onlar yol göstermedikten sonra,     onlar  olumlu davranışları ile yola çıkmadıktan sonra  toplumdan doğru davranışlar  beklemek hayal dünyasında yaşamaktan başka bir anlam ifade etmez.  Güçlü bir ülke olduktan sonra  devletin gerekli organları  zaten sorunları  çözecektir.  Hatta sorunları çözmekten  önce  ortaya  çıkmalarına engel olacaktır.

Her nerede ne konuşuluyor ne  yapılıyorsa mutlaka ayağı yere basan, ehil kişiler aracılığı ile iyi planlanmış  sağlam projeler olmalı . En önemlisi de geleceğimizin mimarı olan öğretmenler kendine gelmeli, imamlar uykudan uyanmalı, hakim ve savcılar adalet dağıtmalı, emniyet mensupları  millete güven  düşmanlarımıza korku vermeli, kısaca  her bir ülke çalışanı yaptığı işin hakkını vermeli.

     Üretim ekonomisine  geçmeden, eğitim sistemini  düzeltmeden, tarım ve hayvancılığı kalkındırmadan, büyükşehirlere istiflenen kalabalıkları Anadolu'nun boşaltılmış arazilerine  geri göndermeden, gereksiz  harcamaların, israfın, lüks  ve şatafatın önüne geçmeden  adam kayırmayı  sonlandırmadan,  faizi ortadan kaldırmadan, adaleti tesis etmeden, hak ve özgürlüklerin önünü açmadan  liyakati esas almadan, torpil ve iltiması  ortadan kaldırmadan, seçim odaklı değil nesil odaklı çalışmadan, yanlışlıkları kabullenmeden ve devamında çözüm yollarını arayıp bulmadan hiçbir şey düzelmez.Yapılması gereken,  herkesin bildiği yanlışları düzeltmek, karar almak ve harekete geçmektir.  zorumuza gitse de, canımızı sıksa da, hoşumuza gitmese de, kim ne derse desin bilinen  doğruları yapmaktan başka çare gözükmüyor.                                                                                       

Unutmayın!  her zaman mutlaka başka bir çare vardır.!!!                                 

Kalın sağlıcakla ve Selametle.


Bu haber toplam 825 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları