HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

Bir Cuma mesajı ve Nuri BAŞAR Abimiz.

24 Aralık 2020 Perşembe Saat: 17:14

Cuma mesajları artık  güzel  bir alışkanlık haline geldi. Bir gün önce (Perşembe) akşamı yani cuma gecesi eş dost ve arkadaşların birbirlerine attıkları Cuma'yı , Cuma Gecesi'ni ve Cuma namazını hatırlatmaları çok  anlamlı ve faydalı olsa gerek. Bu mesajlara  gül demeti, kalp resimleri, sevgi, saygı sözleri ile süslemeleri de ayrı bir güzellik katmakta. Bütün bunların yanında kısa mesajlarla hayata ve imana  ait uyarıcı dersler veren mesajlar,  bizlerin daima uyanık ve zinde olmamızı sağladığı da bir gerçek.

İşte  Nuri Abimiz'in(*) geçen hafta Perşembe den  bana attığı kısa bir Cuma mesajı   da bu katagoriye ait olmalı. Önce bu mesajı siz aziz okuyucularıma sunmak , sonra   da Nuri Abimizin kim olduğunu belirtmek istiyorum.;

"ALLAH'A TESLİMOLMAK! Müslüman, Allah'ın (cc) hükmüne ve kurallarına ; amma, lakin,  fakat demeden teslim olan ve hayatını ona göre düzenleyen, gerektiği zaman malı ve canından fedakarlık   apabilmeyi göze alan insandır.  Kişinin özgürlüğünün boyutu, teslimiyet derecesi ile doğru orantılıdır.  Allah'a teslim olan insan O'ndan başka hiçbir şeyden çekinmez. Bütün hesapları O'nun rızasını kazanmak ve hesap gününde mahçup olmamak üzerinedir.  Allah'a )cc) teslim olmada sorun yaşayanlar ise kendilerinden güçlü olduklarına inandıkları   her şeyden  veya herkesten korkarlar. Bu husus hayatın her kesim ve kademesinde  böyledir. Allah'a (cc) tesilimiyette sorun yaşayanlar, hayatın her alanında özgür iradelerini  ortaya koyamaz ve hatta bu teslimiyetçiliklerinin farkında bile olamazlar. Her şeyleri korku ve menfat üzerine kurgulandığı için tek bildikleri şey "peki efendim,olur efendim" demektir. Memur ise amirlerinden, Müdür ise siyasi  otoriteden , vekil ise genel başkandan ve devletin tepesinde ise o nu oraya getiren güç odaklarından korkarlar.   Akıl  denen  Allah'ın (cc) en büyük nimetini, bir yere gelebilmek için kiraya verdikleri için, bağlı oldukları kurum veya statü  tarafından verilen emirlerin, hakka ve hakkaniyete uygun olup olmadığına bakamazlar. Bir Müslüman her şeyden önce  eylem ve söylemlerini  inanç değerlerine uygun  olarak,  yani aklını vahye teslim ederek  özgürleşebilir. Aksi halde şık giyimli, boynu kravatlı bir köle olur. Bizleri mahlukat içinde insan,insanlar arasında Müslüman ve Müslümanlar arasında  Hakk'ın  rızasını gözeten ve  hakları merkeze alan şuurlu Müslüman olarak yaşatan  Allah'a (cc) ne kadar şükretsek azdır. Allah'ın (cc) bizleri bir an için nefsimizle baş başa bırakmaması ve razı olduğu çizgiden ayaklarımızın kaymasına izin vermemesi dua ve dileklerimle  CUMANIZ MÜBAREK OLSUN. Nuri Başar.Samsun."    Benim de cevabi mesajım ise şöyle oldu:" Amin ve Teşekkürler. Muhterem Başkanım. Fevkalade bir yazı, izninizle bu yazınızı(MESAJINIZI) benim köşe yazıları yazdığım  "ÜNYE KENT " gazetemizde  yayımlamak isterim. Bu V esile ile sizin de  geceniz ve Cuma'nız  Mübarek olsun, Saygılarımla. Selametle Kalınız. M.Öz./Ünye.

(*) Aziz okuyucular! Nuri BAŞAR Ağabeyim, Samsunda  Saadet Partimizde birlikte çalıştığımız, Bölge Başkanımız. Eski Akıncı Memurlar Derneği, Selamet, Fazilet, Refah ve Saadet Partisi  Samsun Kurucu Başkanlarından. 1944 doğumlu aslen Ladikli  Halen Saadet Partisi Samsun Bölge Başkanlığını yapmakta.  Araştırmacı Yazar, halen çeşitli gazetelerde araştırma ve Köşe yazıları yazmakta. Siyonizm , Kulun Kulu veya G... G...   ve Kar Taneleri adlı üç kitabı yayınlanmış. Milli Görüşün Yıkılmaz Kalelerinden bir Başkan. Bu vesileyle Tüm Samsunlu Gönüldaşlara selam ve sevgilerimle  25.12.2020. Ünye. Kalın Sağlıcakla .


Bu haber toplam 2.950 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları