HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Olaylar ve İnsanlar

9 Ocak 2021 Cumartesi Saat: 14:28

Olaylar ve insanlar zaman tünelinde hadiselerin sentezlendiği olgularla iç içe yaşarlar.

 Bu yaşanmışlık bazen planlarımız dahilinde,   bezende haricinde ama kaderin tezahürü ile vuku bulurlar.

 Mesela Amerika da kongre binasının basılması ülke tarihinde 200 yıldır ilk defa yaşanan,  adeta ihtilal provası bir hadisedir.

  Dünyanın bir çok ülkesinde hem terörü destekleyip,  hem de, endişeliyiz sağ duyuya davet ediyoruz açıklamaları yapan Amerika için dünyanın bir çok ülkesinden benzer açıklamaların gelmesi ne enteresan değil mi?

  Daha önce yazmıştım… Gene söylüyorum: Amerika… İsmi üzerinde, birleşik devletler.  Dünyayı sömüren, ülkelerde darbeler yaptıran, yakasında milyonlarca insanın kanı olan Amerika bir gün karışacak ve bölünecektir. Bunu ben ve benim yaşımda olanlar göremese bile, bizden sonraki nesil görecektir.

   Kılıçdaroğlu şimdilik korkmamalı… Zira Beden’in Erdoğan’ı seçimli darbeyle indirmek için kendisine destek vermeye vakti olacaktır.  Amerika önümüzdeki seçime kadar tarumar olmayacak yeni. 

 Haa,  artık askeri darbeden de medet umulmamalı tabi… Çünkü artık askerin öyle bir derdi yok, vatanın menfaatlerini koruma kollama derdi var. Bu bakımdan da, Denizlerimizde, yani mavi vatanda, Kafkasya’da, Suriye’de, Libya’da, Afganistan’da, Bosna’da, Katar ve dünyanın bir çok yerinde görevini başarıyla sürdürmenin derdinde.

 YEREL GÜNDEM:  Saray caminin yanındaki tuvaletin kapalı olması yanlıştır…  Zira o bölgede tuvalete çok ihtiyaç vardır.

 Söz konusu tuvalet neden kapalıdır?   Bana verilen bilgi şu mahiyettedir:  Saray cami yanındaki tuvaleti iştenler bir büyük cami altındaki tuvalet gibi para kazanamamaktadır. Dolayısıyla su parası ve elektrik giderleri de hesap edildiğinde, orayı çalıştıran kişiyi tatmin etmemektedir.

 Elektrik hadi neyse, su konusunda Büyük şehir belediyesi yardımcı olursa, bu iş çözülür deniyor.

 Yani diyeceğim şu: Belediyeler ve Müftülük bu işe bir çare bulmalıdırlar. Çünkü o bölgede tuvalete önemli derecede ihtiyaç olduğu aşikardır.

  Yerde sigara izmariti, kullanılmış maske gırıla gidiyor. Burada kabahatler kanununu çalıştırmak ve bu yanlışı yapan akıl fukaralarını doğru davranışa teşvik etmek lazım.

  Adam köpeği bile eğitiyor da, ortalığa pislemeyecek alışkanlık kazandırıyor. Biz bu hanzoları eğitim sökmediği yerde cezalarla niye eğitemeyelim değil mi?

  MERKEZ SAĞLIK OCAĞI YANI:  Merkez sağlık ocağı yanındaki Belediyeye ait dükkanların yıkılmasından bir hayli zaman geçmiş olduğu halde, yandaki eski sağlık ocağı ile birlikte hala çirkin bir görüntü sergilemesinin devam ediyor olmasının mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır.

  Toplumdaki beklenti, o kısımda gerekli çalışmaların bir an evvel başlatılarak öngörülen planın uygulanmasıdır.

 Büyük şehir belediyesine ait olan Merkez Büyük Cami yanındaki dükkanların ise olması gereken planların uygulanarak bölgenin olması gereken modern ve estetik mimariye kavuşturulması bir önce gerçekleştirilmelidir.

 


Bu haber toplam 744 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları