HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Ocak 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

FATMA CANBULAT ERDEM

FATMA CANBULAT ERDEM

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor!

11 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 19:19

Ahmet Şerif İzgören’in beden dili, iş yaşamı, renkler ile ilgili ilginç bilgileri barındıran kitabı; “Dikkat Vücudunuz Konuşuyor!”un ilk sayfalarında;"İletişim denilen şey, doğal ve kendiniz olmaktır. İçinizdeki ışığı dış dünyaya yansımasıdır. İnsanlarla kurduğunuz ilişkinin içine yapaylık girerse dostlukları, içten ve insanlık dolu bir hayatı unutun." diyor.

 

İletişim Kurarken kullandığımız 3 kanal var,  Söz, Ses ve Beden dili;

1. Sesinizi ve  vücudunuzu kullanışınız karşınızdaki üzerinde asıl etkiyi bırakır.

2. Ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğiniz önemli

3. Kültür düzeyi arttıkça beden dili kullanımı azalır

 

Ellerin birçok mesaj verdiğini biliyor muydunuz? Ellerin üç çeşit konumu var;

1. Dilenci: Açık konumda eller, "bak elimde bir şey saklamıyorum, doğruyu söylüyorum "demek için kullanılıyor. 

2. Diktatör:Kapalı konumda eller, aşağı gösterir konumda oluyor. 

3. Tehdit : İşaret parmağını, yumruğu sıkarak bu konumu sağlamış olursunuz. 

 

Başparmak önem vermeme, kendini ondan üstün görme; açık avuç saygı, sevgi ve dostluk; işaret parmağı ise tehdit, otorite duygusu uyandırır. Dokunmak çok etkili ve önemlidir, bir el sıkmayla karşınızdakinin düşüncelerini olumluya çevirme şansınız çok fazladır. 

 

Hipnoz yapmak istiyorsanız yani mesajlarınızı insanların bilinçaltına yerleştirmek amacındaysanız bir cisme bakmalarını sağlarsınız, özellikle parlak bir kalem seçersiniz ve şartlı hipnozun ilk aşamasını başlatırsınız. Beynin sağ tarafı vücudun sol tarafına hükmederken, sol lob vücudun sağ tarafına hükmeder. Beynin sol lobu mantıklı, disiplinli ve planlıyken, sağ lob yaratıcı, duygusal, içtendir. 

 

Kambur, öne eğik bir duruş, ruh halimizi de eğip büker, karşımızdakinin önünde daha ezik ve eşit olmayan duruma düşeriz.Oysa dik ve sağlam bir duruş, ruh halimizi de güçlü kılar. Yüzümüzdeki  gülümseme duygularımızı da daha güçlü hale getirir. Bize Hayat Enerjisini verir. Bozuk duruş ise Hayat Enerjimizi geri alır. 

 

Krem veya kahverengi giydiğinizde karşınızdaki kendini resmiyetten uzak daha rahat hissetmesine yol açar. Kırmızı, iştahı açar, enerji, heyecan ve gençliği vurgular.Yeşil, güven verir, doğayı temsil eder., yaratıcılığı körükler, rahatlatıcı ve sakinleştiricidir.Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir; sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır. Mavi sakinleştirici bir renktir. Yeme içgüdüsünü azaltan bir renkltir aynı zamanda. 

Siyah, gücü ve tutkuyu temsil eder. Hırsın da bir ifadesidir, Konsantrasyonu en çok getiren renktir.Portakal rengi, çabuk dikkat çeker. 

 

Tüm bu bilgilerin ışığında çevrenizdeki insanların fark etmediğiniz bir çok davranışının nedenini bulacağınıza inanıyorum.

 

"Sıradan şeyleri gözünüzde büyüterek mucizevi şeylere dönüştürmeyin, bunun yerine mucizevi şeyleri sıradan şeylere dönüştürün." Francis Bacon


Bu haber toplam 715 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları