HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
7 Mart 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Çocuklarımıza Milli Duyguları İyi Öğretmeliyiz

16 Ocak 2021 Cumartesi Saat: 14:52

Her ne kadar yakın zamana kadar Dünya küçük bir köy oldu, sınırlar kalkıyor tandanslı laflar ediliyor olsa da, bunun böyle olmadığı, dünyada milli olmanın öneminin daha fazla öne çıktığı bir dönemi yaşıyoruz.

  Bu gün Birleşik Avrupa’da bile çoğu devlet kurumlarının önünde milli sözü vardır.

 Hatırda tutulması gereken şudur: Avrupa Birliği ülkeleri kendileri birleşik olurlar, ama Müslüman ülkelerin birleşik olmasını değil, mezhep ve anarşi çatışmaları ‘’ile bölük pörçük’’ olmasını isterler.

 Bunun içinde her türlü hile ve ikiyüzlülüğü mubah görürler.

   Bu bakımdan, hangi düşünce ve meşrepten, ırktan,  hangi mezhep ve siyasi düşünceden olursak olalım, öncelikle biz Türk milletiyiz diyebilmeli ve yekvücut olabilmeliyiz!

   Türk milliyetçisi olmak ırkçılık değildir… Irkçılık, başka ırkları hakir görmektir.

     Hayata bakış açımız, siyasi düşüncelerimiz farklı olabilir… Ama Ülkemizin milli menfaatleri söz konusu olduğunda Türk olduğumuzun idraki içersinde hepimiz tek yumruk Türk milliyetçisi olabilmeliyiz.

    Çocuklarımızı da bu ahvalde eğitmeli, onları her şart ve koşulda vatanına söz söyletmeyen, vatan söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan canını verebilen duygularla yetiştirmeliyiz.

ORHUN ANITLARINDAN: Ey Türk ulusu, üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe senin ülkeni kim alabilir, Töreni kim bozabilir? Yeter ki ülkende birliğini bozma!

 Yukarıdaki cümleler atalarımızdan bu güne ışık tutan ne anlamlı sözler değil mi?

     Öyle topraklarda yaşıyoruz ki, bu ülkenin ne kahramanları bitiyor ne de hainleri.

     Kasıtsız olarak söylenen sözlere eyvallah…   Ama bir insanın, siyasetçinin mütemadiyen ülkesini dış basına ve yabancı ülke yöneticilerine şikâyet etmesi ne menem bir davranış biçimidir?

Bir siyasi parti Başkanının başka ülkelerin yöneticileri ve istihbarat teşkilatlarından medet umması, seçim kazanmak için o ülke başkanlarının desteğini umar halde olması nasıl bir ruh halidir?

 Milli olan, ben Türküm diyen birisi bunu yapabilir mi?

   Bunun için diyorum ki, çocuklarımıza mutlaka mantıklı düşünmeyi ve Türk milleti olmanın şuurunu ve vatan sevgisini iyi öğretmeliyiz!

 Yoksa şimdi bazı siyasi parti yöneticilerinin yaptığı gibi,  yarın ülkemizin altını oyan ülkelerle ve onların taşeronları olan terör örgütleri ve onların uzantısı olan partilerle iş birliği yaparlar, şaşar kalırız.

 Almanlar ikinci dünya savaşında Fransa’yı birkaç gün gibi kısa bir sürede nasıl işgal ettiler?

 Çünkü o tarihlerde Fransa gençliği ‘’milli şuurunu’’ kaybetmişti de ondan.

  Kılıçdaroğlu’nun sözde Cumhurbaşkanı sözünü nasıl bir ruh kriptosuyla söylediğini anlamaya çalışıyorum… İşin içinden çıkamıyorum. 

  Amerika’da tartışmalı seçimlerle yeni seçilen Biden’i kutlayacak ve zatı muhteremden medet umacaksın, ama İncenin deyimiyle yenildin de yenildin, yenildin de yenildin halinden hicap duymadan 18 yıldır iktidarda olan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi temsil eden kişiye sözde Cumhurbaşkanı diyeceksin.  Bu söz, hangi partiden olursa olsun, halkın seçtiği, hele hele 18 yıldır sürekli seçtiği bir Cumhurbaşkanı için söylenemez.

Peki, Kılıçdaroğlu bu sözün söylenmemesi gerektiğini, söylerse tartışmaya mahal vereceğini bilmiyor mu? Biliyor. Peki dil sürçmesi mi? Hayır. Öyleyse niye söyledi, neden bu tarz hareket ediyor? Şunun için: Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı itibarsızlaştırmak, diktatör gibi göstermek, gündem yaratmak, partide koltuğu sağlamlaştırmak için, dış ülkelerdeki başta Biden olmak üzere ağababalarına Erdoğan karşıtlığı yapmalarına malzeme sağlamak için bu tarz hareket ediyor.


Bu haber toplam 848 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları