HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

Hafız NİYAZİ KASABOĞLU Hocamız ve Mustafa KÜÇÜK HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTULAR.

21 Ocak 2021 Perşembe Saat: 18:57

Orta Karadeniz bölgemizin  sayılı ehli sünnet alimlerinden Mehmet Niyazi KASABOĞLU Hoca efendi bir süredir düçar olduğu önemli bir hastalığından sonra Samsun'daki bir özel hastanede vefat ederek Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Uzun yıllardır Terme ilçemizde Kur'an Kursu öğretici hocalığı yapan, aynı zamanda Terme  ve civar il ve ilçelerde yapılan çeşitli dini ve sosyal etkinliklerde ve merasimlerde yaptığı irşad sohbetleri ile meşhur olmuş Mehmet Niyazi KASABOĞLU (85), son yıllarda  Yavuz Selim Vakfı Terme Şubesi Kur'an Kursu ve Öğrenci Yurdunda Kur'an öğretici hocalığına ve Dini sohbet ve İrşad faaliyetlerine devam etmekte idi.

Merhum M.Niyazi Hocamız tüm İslami İlimlere vâkıf, aynı zamanda genel kültür ve sosyal hayatın olaylarıyla da ilgili, özellikle de  Milli Görüş davasının gönüllü savunucu ve hadimlerinden idi. Orta Karadeniz bölgemizde yüzlerce hafız ve hoca( talebeler)  yetiştirmişti.  Kendisi son derece mütevazı, sevecen, yardımsever ve çok çalışkan bir Hoca efendi idi. 19 Ocak Salı günü vefat eden Hocamız  20 Ocak Çarşamba günü Terme'de çok kalabalık sevenleri, yakınları ve dava arkadaşları tarafından kılınan Cenaze namazı sonrasında yine Terme'deki aile mezarlığına defin edildi. Ruhu şad olsun, Allah Rahmeti ile Muamele eylesin. Mekanı Cennet , Peygamber efendimize de komşu olur  İnşaallah. Ruhu için üç ihlas bir de Fatiha...

     İkinci Cenazemiz de Benim üç damadımdan en büyüğü  büyük kızım, Kur'an Kursu öğretmeni Ayşe Neslihan'ın eşi Mustafa KÜÇÜK.  Mustafa Evladımız Kent Gazetemizde çıkan haberler ve VEFAT ve TEŞEKKÜR ilanlarımızda da belirttiğimiz üzere uzun yıllar Samsun'da Din Kültürü (DİNDERSLERİ) öğretmenliği yapmış, Samsun AGD başkanlığı yaparken Ankara'ya Gençlik ve Spor Bakanlığı spor federasyonlarında görev yapmak üzere atanmıştı.Sonraları Sağlık Bakanlığına  geçmiş orada Yönetim Hizmetleri Daire başkanlığı yapmakta idi. Henüz 48 yaşında idi ve bir sene kadar önce Ankara'da Zatürre başlangıcı ile rahatsızlanmış ve kısa bir süre hastanede tedavi görmüştü. Akabinde 8-10 aydır evinde tedavi olmaktaydı. 7 Ocak Perşembe günü aniden rahatsızlanması sonucu Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış ve ilerleyen hastalığı dolayısıyla vefat etmiş ve Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.

Kendisi hemen herkes tarafından tanınan, sevilen, son derece saygılı, mütevazı, yardımsever ve çalışkan bir evladımızdı. Cenazesi; 10 Ocak 2021 Pazar günü Samsun'dan, Ankara'dan, civar il ve ilçelerden çok sayıda katılan arkadaşları, akrabaları ve tüm sevenleri tarafından gözyaşları ile Ünye Hızarbaşıgünlük mahallesinde aile kabristanlığına defin edildi.

Kendisine yüce Allah'tan rahmetler diliyorum. Mekanının cennet olmasını ve peygamber efendimize komşu olmasını diliyoruz. Ruhu şad olsun. Ruhuna Fatiha.


Bu haber toplam 3.357 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları