HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Şubat 2021 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim

TEMEL OVALI

TEMEL OVALI

EĞİTİMDE 2020

25 Ocak 2021 Pazartesi Saat: 16:31

2020 yılı hepimiz için zor ama bir o kadarda öğretici bir seneydi. Değişmek ve dönüşmek için potansiyelimizi kullanma ve harekete geçirme fırsatı yakaladık.

 

            Tüm zorluklarına karşın eğitimde öğrencilere erişim sağlanmaya çalışıldı. Öğrencilerimiz bu süreçte başarıya, fiziksel ve duygusal olarak kendi kendilerini hazırlamak zorunda kalmayı. Evde ders işlerken dikkat bozucu durumlardan kaçınmayı, katılması gereken derse odaklanmayı, saatin kaç olduğunu bilmeyi ve okul hayatlarının ev hayatlarına karışmasına izin vermemeyi öğrendiler.Ya aileler; Aileler uzaktan eğitim sistemine nasıl girileceğini, ödevlerin nereden kontrol edeceğini, ödevlerinin fotoğraflarını nasıl çekeceğini ve bunları değişik mesajlaşma platformlarına yükleyerek öğretmeniyle nasıl paylaşacağını öğrendiler. Disiplini, sorumluluğu, kendi kendini motive etmeyi, iyi zaman yönetimini, kendini kontrol etmeyi, bir işi sırf halletmiş olmak için aceleye getirmek yerine iyi bir iş teslim ederek gurur duymayı öğrendiler.

 Buradan gelecek yıllara baktığımızda eğitimde,  ortaöğretimde yani liselerde yeni bir tasarım düşünülmekte. Yeni lise modeli 2020-2021 öğretim yılında başlayacaktı. Yani 2020’de LGS’ye girenleri ve bu yıl 9. sınıfta okuyanları kapsayacaktı. Bu yeni modelde ders saatleri azalacak. 9. sınıfta ortak ders sayısı 15-16’dan 8’e, 10 sınıfta 15-16’dan 10’a, 11’nci sınıfta 12-15’ten 10’a, 12’nci sınıfta 12-15’ten 7’ye düşecek. 12’nci sınıf üniversiteye hazırlık sınıfı olarak kurgulanacak. Seçmeli derslerin artacağı ve okul dışı sertifikaların da geçerli olacağı yeni model olacaktı.Bu modelle ilgili bölgeler ve okullar belirlendikten sonra uygulaması pilot olarak yapılacak. 2024 yılı sonuna kadar ortaöğretimde ilgili bazı değişiklikler olacaktır.Uzaktan eğitim, tasarım beceri atölyeleri, EBA platformu, eba destek noktaları, canlı dersler, üretim yapan meslek liseleri, özel eğitime verilen destek, yeni katılan kırk bin öğretmen ve edilen tecrübeyle eğitimde her zamankinden daha güçlüyüz.


Bu haber toplam 3.128 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları