HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

KÜRŞAT KESLER

KÜRŞAT KESLER

Hoş Geldin Ramazan

15 Mayıs 2018 Salı Saat: 08:11

Hoş geldin ey ayların efendisi. Ömür denen müddetin en çabuk geçen  gün ve gecesi. Savur bereketini,  yırt karanlıkları, nurunla ışıt gönül dünyamızı. Hastalanmış ruhumuza şifa ol. Aç ruhumuzu doyur. Günahlardan sıyrılışımızı dünyaya duyur. Kurtuluş müjdemizin anahtarı. Senden arta kalan günlerin yadigarı. Hoş geldin başımızın tacı. Bir gecede  bin yılı yaşatan. Orucunla miskin bedenimizi yeniden yoğuran, sahurunla aşımıza ilaçlar katan, teravihle semaya yükseltip, alemlerden alemlere akıtan sevgili hoş geldin.

Bir güneş daha battı ufuktan. Bir aydınlık daha doğdu şafaktan.Yetmiş bin mevsimin ardından bir yıl daha geçti. Bir hilal daha doğdu Müslümanların üzerine.Ruhumuz ve bedenimiz gelmenle huzur buldu. Yeniden kurtuluşu getirdin bizlere. Bütün güzellikler sendedir. Sende biter tüm hasretlikler. Günler geceleri kovalamaktan yoruldu, günler ayları beklemekten usandı. Saatler seni çağırır, şeytanlar sende bağlanır. Sana susadı müminler, gün ve gece sana hasretler. Vuslatın ne hoşmuş sevgili hoş geldin.

Şimdi kardeşlik saracak her yeri, camiler dolup taşacak sanki bayram yeri. Uykunun haşmetli tutsağından kurtulup gecelerimiz ibadetle geçecek. Tilavetler yayılacak cihana, Kuran elden düşmeyecek. Hatimler iner bir bir, aynı sofrada bulunacak zengin ve fakir. Furkan’ın indirildiği aysın sen, Efendimize nübüvvet nişanesinin gönderildiği aysın sen. Cennet kapılarının açılması, alemlere nur dağıtılmasının sebebisin sen. Camilerimde mahyaların gözlerden akan damlaların sebebisin sen. Beklenen sevgili hoş geldin.

Yarabbi bu ayın hürmetine, mübarek gün ve gecelerin sebebine affet bizleri, arındır bedenimizi. Yarım yamalak kıldığımız namazları tam eyle. Orucumuzu sıratta binek eyle. Başı rahmet, ortası bereket, sonu kurtuluş olsun, bayramlar mükafatımızın kutlaması olsun. Düşmanlıklarımızı öldür, kalplerimizi sana döndür. Öksüz ve yetimi kollamayı yoksul ve fakiri doyurmayı nasip eyle. Nefsimize uydurma, bizi bir an olsun sensiz bırakma. Ey şehru ramazan ne iyi ettin, yine bu yıl da sevgili hoş geldin.

 


Bu haber toplam 1.184 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları