HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

ZİNA, LGBT, vb. Suç mu? Günah mı? Serbest mi?!!!

1 Nisan 2021 Perşembe Saat: 17:11

Aziz okuyucular. Geçtiğimiz Ramazan günlerinde İstanbul Taksim'de LGBT liler (İb...ler) bir gösteri yaptılar. Açtıkları pankartta "RECEPLE ŞABANIN AŞKINA RAMAZAN MANİ OLAMAZ"!!! yazıyordu. Pankartın akasında LBGT li GEY ler den bir grup yarı çıplak, sarmaş dolaş müstehcen sloganlar atarak, şarkılar söylüyorlardı. O günkü gazetelerin bir kısmı bunları yazdı fotoğrafladı. Geniş bilgi ve fotoğraflar internette mevcut.  İsteyen bu rezilliğe bakabilir. Ramazan günlerinde bu yaptıkları REZALET, Bu günkü kanunlarımıza ve "İstanbul Sözleşmesi"ne göre suç değil. Yine geçen hafta Diyanet İşleri Başkanımız  Prof. Dr.Ali ERBAŞ  Bir hutbe irad ederek Bu gibi hareketlerin (Zina'nın LBGT nin) İslam'a göre suç, günah ve haram olduğunu açıkladı.     Kısaca şöyle dedi: Muhterem cemaat; Cenab-ı Allah(cc) Zina'ya yaklaşmayın ,zira o bir hayasızlıktır. O çok kötü bir yoldur.( İsra suresi-32) Ey insanlar: Aklımıza, sağlığımıza, neslimize, canımıza, malıDİKmıza zarar veren şeylerden uzak duralım (Araf suresi....) İslam Zina'yı EŞCİNSELLİĞİ yasaklıyor. Luti'liği (eşcinselliği) yasaklıyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları, ahlaksızlığı beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesi, zinanın getirdiği  HİV VİRÜSÜNE  maruz kalıyor insanlar.

       M.Ö.1200 yıllarında Ürdün'de Ölü deniz mevkiinde  Sodom - Gomore şehirlerinde yaşayan Lut peygamber kavmi ahlaksızlıkları (eşcinsellikleri) yüzünden Allah (cc )tarafından helak edilmiştir. Bu olaylar  Kur'an-ı Kerim'de  (Tevbe sur.70) (Sad Sur.13-14) ( Enbiya sur.74-75)  (Araf sur.80-84) (Şuara suresi: 160-163-165-168 de) zikredilmiştir.

     Şimdi gelelim bu açıklamalardan sonra neler olduğuna; Ankara ve İzmir  Barosu avukatlarından bir grup "SESİ ÇAĞLAR ÖTESİNDEN GELEN ŞAHIS" Başlıklı itirazlarında, bu açıklamalara karşı çıkmışlar ve Diyanet İşleri başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunmuşlar. DİB.nın açıklamalarının İnsan Haklarına, Evrensel hukuk normlarına aykırı olduğunu söylemişler.

     Bu konuya yorum yazan malum bazı gazete köşe yazarları, avukatların bu itirazlarına arka  çıkarak savunmuşlar, Bazı yazarlar da suya sabuna fazla dokunmadan ne şiş yansın ne kebap misali bu karşı çıkmaları ve savunmaları  masum serzenişler!!!  olarak geçiştirmişler.

   Hal bu ki % 98,5 halkı Müslüman olan ülkemizde bu tür ahlaksızlıklara ve onları savunan yazar çizerlere ne demek lazım bilemiyorum.

    Bizim KENT gazetemiz köşe yazarlarından A.D.Varilci arkadaşımız da geçen haftaki bu konudaki yazısının sonunda şöyle demiş; İnsan bazen farklı zaman dilimi içinde, değişik düşüncelere sahip olabiliyor. Bu nedenle farklı eğilimlerin ifadesini acımasız bir Linç'e tabi tutmayı anlayamıyorum.Ortada bir hakaret yok inançları aşağılama olduğunu da sanmıyorum. Neden bu infial? anlamak mümkün değil.!?

 Okuyucularımızı bu konuda sözü geçen yazılar ve yorumları  internetten araştırıp okumalarını salık vermek istiyorum. LGBT Geniş manada nedir? İstanbul Sözleşmesi maddeleri nelerdir? Bizim devletimiz bu Sözleşmeyi ne zaman imzalayıp kabul etmiştir. Sodom, Gomore de neler olmuştur? Müslüman bütün bu olaylara hangi gözle bakmalı ve nasıl tepki vermelidir? Gazetede ki yerimiz yeterli olmadığından bunları  uzun uzun yazamıyoruz.

Bir serzeniş de bizden : bizim Kent gazetesinde yazan İlahiyatçı,  Mütedeyyin  diğer aydın, çağdaş köşe yazarlarının da bu konuda ki yorum ve yazılarını merak etmekteyim doğrusu.

İzinden yürümekle şeref duyduğumuz ulu Peygamberimiz Hz.Muhammed (sav.) efendimiz bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor: Kim bir kötülük görürse, o na eliyle mani  olsun.(engellesin),Eliyle mani olamıyorsa, diliyle (uyararak söyleyerek, yazarak, çizerek) mani olsun. o nu da yapamazsa,(en azından) Kalbinden BUĞZ etsin (onaylamasın, karşı çıksın) Bu ise İmanı en zayıf olanların yapacağı şeydir.

   İşte herkes kendi durumunu bellesin.                                                                        Yine de kalın Sağlıcakla

 


Bu haber toplam 948 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları