HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

İNCİ ÇETİR

İNCİ ÇETİR

KABATAŞ’IN GÖZ KAMAŞTIRAN DOĞASINDA TREKKENG

23 Haziran 2021 Çarşamba Saat: 17:27

Kabataş ilçesinde Kabataş Kaymakamı Seda Ünlü, Kadoçed ve Ünye Doğa Kulübü’nün ortaklaşa organize ettiği trekkeng etkinliğinde 25 kişilik grup 10 kilometrelik muhteşem doğa ortamında yürüyerek keşfedilmemiş güzellikleri yaşayarak unutamayacakları bir gün geçirdiler. 

“ORDU İLİMİZİN HER BİR NOKTASI CENNETTEN BİR KÖŞE”

 

Kabataş ilçesinin genç bayan Kaymakamı Seda Ünlü KADOÇED ve Ünye Doğa Kulübü’nün trekkeng etkinliği teklifini hiç düşünmeden kabul ettiğini ancak Pandemi nedeniyle istedikleri zamandan biraz geç yaptıklarını belirterek, “Ülkemizin her bir noktası doğa güzellikleriyle dolu. Ordu ilimizin her ilçesinde de muhteşem güzellikler var. Ordu doğanın cömert davrandığı şehirlerden birisi. Her tarafı çok dar alanlarda bile keşfedilecek bir sürü doğal güzellikler barındırıyor. Deniz kenarından birkaç kilometre iç kısımlara doğru ilerlediğinizde bile karşınıza ne güzellikler çıkacağını bilemiyorsunuz. Sadece yerel halkın nadir bildiği şelaleler, dereler ve derin ormanlar. Artık sıradan manzaralar haline gelmiş bu gizli hazinelerden birisi de Kabataş ilçemizde yer alıyor. Ardıç mahallesi Hanut Küme evlerinde bulunan şelaleler, eski değirmen ve gizemini hala koruyan mağaralar için yollara düştük. Çok yorulduk ama yorulduğumuza değdi. Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve bir dahaki trekkeng etkinliğimizi daha geniş kapsamlı yapacağımızı belirtmek isterim.” dedi.   

 

“KABATAŞIMIZIN MUHTEŞEM DOĞASININ KEŞFEDİLMEYE ÇOK İHTİYACI VAR”

 

KADOÇED Başkanı İnci Çetir ise trekkeng etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kabataş’ın Ardıç mahallesinde, ormanlarla kaplanmış vadinin içinde gizli kalmış bu efsanevi gizli kalmış şelaleye, sıcak havanın da etkisiyle şelalenin güzelliği ve aşırı sıcak havadaki serinliği bizleri mest etti. Eminim ki bu güzellikler başka yerlerde olsa çoktan insanlar etrafına akın eder, o neşeli instagram fotoğraflarına etiketlerlerdi. Doğanın mucizevi yerlerine ev sahipliği yapan Ardıç mahallesinde içimizden bir çok kişinin belki de ilk defa gittiği mağaranın derinlikleri bizleri tarihi yolculuğa doğru çıkardı. Mağaranın dört ayrı girişi olduğunu gördük. Hikayesini yerinde inceleyerek rehberimiz öncülüğünde bilgiler aldık.  Girişler iki metre çapında bir insanın geçebileceği büyüklükte. Aşağı doğru 20-30 metre inen bu mağara koridorları büyük bir galeriye çıkıyor. Eski dönemlerden kalma yerleşim izleri barındıran bu alanlar hala gün yüzüne çıkmayı bekliyor. Birkaç arkeoloji ekibi mağaraları incelemeye gelmiş lakin içerisi o kadar büyük ki kısa çalışmalarla keşfedilmesi imkansız. Bu alanın kesinlikle profesyonel ekiplerce keşfedilmesi gerekiyor.” diye konuştu. 

“ETKİNLİĞİMİZE KATILANLARA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Başkan Çetir açıklamasının son bölümünde Trekkeng etkinliğinde kendilerine destek olan başta Kabataş İlçe Kaymakamı Seda Ünlü olmak üzere,  gezi boyunca katılımcıların güvenliğini sağlayan Kabataş İlçe Emniyet Amirliği’ne, sağlık tedbirleri amaçlı gün boyunca kendilerine eşlik eden Dr. İmge Dülger’e, hemşire Serap Şahin’e, Fatsa Belediyesi personellerinden mimar Şenay Kurnaz’a, Fatsa Belediyesi Özel Kalem Personeli Sabire Yuva’ya, gezide kendilerine rehber olan Ardıç mahallesi muhtarı İbrahim Duru’ya, Kabataş Son Dakika Turan Bakmaz’a KADOÇED ve ÜNYE DOĞA KLÜBÜ olarak sonsuz teşekkür ettiklerini söyledi.

 


Bu haber toplam 329 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Ceryan Hoca 27.06.2021 03:41
Dilinizi arı soksun. Trekkeng değil trekking. Türkçesi doğa yürüyüşü.

Yazarın Diğer Yazıları