HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Eylül 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

ABDULLAH US

ABDULLAH US

Filistinliler

4 Haziran 2018 Pazartesi Saat: 08:27

Filistinliler hakkında medyada yer alan haberler üzerine aşağıdaki düşünce ve görüşlerimi yazdım:

Filistinliler en güzel yıllarını Osmanlı yönetiminde yaşamışlar ancak son dönemlerinde Osmanlıyı arkadan vurmuşlardır. 1970-80 yılları arasında; solcu,sağcı,kürtçü,dinci,hatta Ermeni gençlerimizi açtıkları terör eğitim kamplarında eğiterek ülkemize sokmuşlar, gençlerimizi birbirlerine kırdırmışlar, ayrıca kendi teröristlerini de Ülkemize sokarak birçok insanımızı öldürmüşler. Çokmiktarda ailemizi ve insanlarımızı kederler içine sokmuşlardır. Filistin’e yardım ve cihat propagandaları yaparak bazı yönetici ve gençlerimizi etkilemişlerdir. Sünni mezheplerde; bir sefer fethedilen yerler artık İslam ülkesi sayılmakta, buralarda bir daha cihat yapmaya gerek duyulmamaktadır. Caferi mezhebinde ise;İslam’ın farzı 5 den 6 ya çıkartılmıştır.6 ncı farz cihat yapmaktır. Yani bu mezhepte cihat yapmak süreklilik arz etmektedir. Saldırgan görüntülerinin sebebi budur.

 Yahudi milleti;Allah’ın tebliğ görevi ile insanlara gönderdiği peygamberlere eza cefa etmişler,72 peygamber katletmişlerdir.Peygamberlerden birçoğu da Yukarı Mezopotamya’ya kaçarak buralarda yaşamaya çalışmışlardır.Urfa ve Diyarbakır hatta Musul'da peygamber mezarları bulunmaktadır.

M.S. 66-83 yılları arasında Kudüs'te küçük rütbeli bağnaz Yahudi din adamlarınca yürütülen şiddet hareketleri tarihte bilinen ilk organize terör faaliyetleridir.Sicariler (Sikariler) olarak tanınırlar. Bu adı eylemlerinde kullandıkları, ceket altında saklanabilen ve sica denilen küçük bir kılıçtan almışlardır. Kudüs'te kalabalığın yoğun olduğu gündüz saatlerinde düşmanlarını kılıçlayıp,kalabalığın arasında kaybolmak şeklinde bir taktik uygulamışlardır. Yani Yahudilerde geçmişten gelen bir şiddet kullanma eğilimi bulunmaktadır.

Teröristler;devletler hukukunun temel kurallarını ihlal ederek;yaşlı,genç,kadın,erkek,çocuk ayrımı yapmadan savunmasız kişileri hedef seçerler.Rehine alırlar.Vurup kaçabileceklerine inanırlarsa güvenlik güçlerine de saldırırlar. Şiddet kullanma bir terör organizasyonunun var olma nedenidir. Bu gibi yapılarda şiddeti çok kullananlar lider olur. Az kullanma taraftarı olanlar,örgütten dışlanır veya yok edilirler. İsrail ve Filistin devletlerinde liderlerin durumunu incelediğimizde bu durumu açıkça görebiliriz.

Almanya'nın, deniz fenerinden gelen avanta paralara taş koyması üzerine,Filistin halkının durumunu istismar ederek yeni para kaynakları bulmaya çalışanlar; yardım gemileri hazırlamışlar, İsrail’in tepki göstereceğini belirtmesine rağmen herhangi bir güvenlik önlemi almadan yola çıkartmışlardır. İsrail uluslarası sularda Mavi Marmara gemisine el koymuş ve bu arada 9 silahsız insanı öldürmüştür. İşte bu da gerçek bir terör eylemidir. İsrail kendi vatandaşlarına yapılan bir terör eylemi karşısında hemen;kadın erkek,yaşlı genç,çocuk demeden Filistinlilere karşı terör eylemlerine geçmekte ve misilleme hakkını kullandığını ifade etmektedir. İsrail bu tutumunu başka devletler üzerinde de kullanmakta tereddüt göstermemektedir.

Türkiye başka ülkelerden yurdumuza karşı girişilen terör eylemlerine;sıcak takip,misilleme hatta meşru müdafaa haklarını çok tereddütlü kullanmaktadır!Cesur devlet yönetimi bumudur? Filistinliler kendi içlerinde bile birlik ve beraberliklerini sağlayamamışlar, iktidarı ele geçirenler diğer guruplara eziyet etmektedirler.

Filistinliler asırlardır Kıbrıslı Türk kızlarıyla evlenmektedir. Dolayısıyla kısmi bir kan bağımız olduğunu söylemek bile mümkündür.

Filistinliler geçmişte olduğu gibi Türk düşmanlığından fayda ummaya devam etseler bile bu millet Filistin halkının yanında olmakta tereddüt göstermeyecektir. Ancak önce kendi birlik ve beraberliklerini sağlamaları, terörden ve Türk düşmanlığından uzak durmaları gerekmektedir.


Bu haber toplam 1.175 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları