HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

İSMAİL CANBULAT

İSMAİL CANBULAT

ÜNYE’DEN GÜZEL HABERLER VAR: “EVET!”, AMA YETMEZ!

23 Eylül 2021 Perşembe Saat: 08:30

1.HABER: KÜLTÜR MERKEZİ BAŞLIYOR.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı yanında yapımına 2020 yılı Mart ayında başlanan, temeli atılıp ilk kolonları döküldükten sonra yüklenici firmanın iş bıraktığı Ünye Kültür Merkezi’nde inşaatın başladığı haberlerini aldım, sevindim. Umarım bir daha durmaz!

HADİ ÇABUK BİTİRİN KÜLTÜR MERKEZİMİZİ! DAHA YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ VAR;

7’den 70’e herkese hizmet edecek, sanat-kültür alanında büyük bir eğitim ve gösteri, sergi ihtiyacını karşılayacak bu merkezi dört gözle bekliyoruz! Kursları, çok amaçlı salonları, atölyeleri, tiyatro ve sinema salonlarıyla Ünye’mize yakışır bir sanat-kültür ortamına hizmet edecek İnşallah!

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan geçtiğimiz hafta tekrar başlayan inşaatın sürdüğünü, 2022 yılında tamamlanarak hizmete açılacağını söylemiş! Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’yla beraber Ankara’da tekrar görüşmeler yaptıklarını ve ödenekte artık herhangi bir sıkıntı olmayacağını ifade etmiş.

2021 yılı içerisinde toplamda 10 milyon civarında ödenek ayrıldığını ve 2022 yılı ile birlikte toplamda 4 kat olan 8.200 metrekare kapalı alana sahip Kültür Merkezimizin tamamlanacağını söylemiş!

Ünyeliler olarak sevindik, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz!  Daha önce de sözler verilmişti, umarım bu sefer sözler tutulur da Kültür Merkezi hayalimiz nihayet gerçek olur.

2.HABER: ORDU ÜNİVERSİTESİ ÜNYE YERLEŞKESİ TEMELİ ATILDI.

Ünye eski THK Havaalanı’nın Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesi olarak tahsis edilmesinin ardından Ünye Kültür Eğitim Derneği mevcut fakülte binası için temel atma çalışmasını tamamlamış.

Temel atmadaki ilk hedeflerinin tahsisin iptalini durdurmak olduğunu belirten ÜNKED Başkanı Reşit Erol, “Nihayet bunu durdurduk. Aksi takdirde yılın sonunda yer elimizden çıkacaktı. Bundan sonraki hedefimiz Ünyemize, Ordu’da olmayan yeni bir bölüm, yeni bir fakülte kazandırmak! Bunun için en kısa süre içinde inşaata başlayacağız, yeni fakülte binası da 2 yıl içinde bitecek” demiş!

Bu da güzel haber! Ama artık temkinliyiz… Bu işe bütün partiler, bütün kurumlar, herkes sahip çıkmalı; yoksa yine orada inekler otlamaya başlar!

3.HABER: ÜNYE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI AMA SIKINTI VAR!

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, “OSB’de inşaata başladık ama öngörülemeyen bazı aksaklıklar cereyan etti. Tam sorunları çözdük derken şimdi de zeminde uğraşıyoruz… Alt yapıyı yapan firmanın OSB Alanının incelenmesi talepleri var. Bununla ilgili Bakanlığa başvuru yapıldı. Alandaki işlerin devamı için sorunun bir an önce çözülmesini bekliyoruz.” Demiş.

NEDEN DAHA ÖNCE DETAYLI BİR ZEMİN SONDAJI-İNCELEMESİ YAPILMADI!?

Ünye Organize Sanayi bölgesi alanı zemin çalışmalarında, geçmişte bölgeden maden alımı ve bu alanların daha sonra toprakla doldurulması nedeniyle gevşek zemin problemi yaşanıyor. Yüklenici firma, alan içindeki yolların yapımında zorlanıyor. Firma yol yapım işini geçici olarak durdurdu.

Peki bugüne kadar neden detaylı bir zemin sondajı-incelemesi yapılmamış ki!? Burada büyük bir ihmal görüyorum ben…

40 yıllık hayalimiz olan bu önemli projede bu aslında sorun olmaması gereken sorunun çözülmesi için acilen ilave ödenek çıkarılıp, artık doğru teknik ve mühendislik adımlarıyla bu işin devam etmesinin sağlanması gerekiyor!

HABERLER ŞİMDİLİK İYİ, EVET! AMA YETMEZ!

Süreklilik, istikrar ve takip lazım! En önemlisi para lazım!

Haa bi de şu yılan hikâyesine dönen, “el yakan” ÜNYE-NİKSAR YOLU PROJESİ var!

Herhalde bu gidişle bu yolu yapmayı başaranın hem Niksar’da hem Ünye’de heykelini dikecekler!

BU İŞLER PARTİLER VE SİYASET ÜSTÜDÜR!

Bütün partilerin Ordu Milletvekilleri de bu işlere sahip çıkmalıdır!

“Politik faydacı” sözlere, kavgalara ve “eski-boş muhalefete” son verilsin artık!

 

 


Bu haber toplam 176 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları