HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

BİSİKLET YOLU YAPAN BELEDİYE BAŞKANLARINA ŞÜKRANLAR

15 Ekim 2021 Cuma Saat: 08:30

Ünye'mizin sahil boyunca devam eden, çok güzel bir yaya kaldırımı var. Bu kaldırım, yaz aylarının bir kısmında, yoğun olarak halka hizmet sunarken yılın büyük bölümünde bomboş duruyordu ve ben, Almanya'da bisiklete binme sporunu gördükten sonra bu boş duran kaldırım için üzülüyorum. Bisiklete binme sporu ile ilgili olarak da, daha önce bir yazı yazmıştım. Tabii  ki,  Almanya'da gördüklerimden etkilenerek yazmıştım o yazıyı. Almanlar,  ülkenin her tarafını - ormanlar dahil - örümcek ağı gibi bisiklet yolu ile örmüşlerdi. Aile içinde her ferdin - bisiklete binebilecek  yaşa gelmiş, kızlı-erkekli bütün çocuklar dahil - bisikleti vardır. Boş vakit bulan her şahıs,  bisikletinin sırtında dalaşıyordur. Yani bisiklet sporu yapıyordur. Vücutlar hep sporlu ve sağlıklıdır.

 

       Yıllardır boş gördüğüm sahil kaldırımına, Almanya'dakine benzer şekilde Belediyelerimiz ( Ordu Büyükşehir ve Ünye İlçe Belediyemiz ),  bisiklet yolu çizmişler. Son derece memnun oldum ve Ünye'miz  adına güzel bir gelişme olduğu için sevindim.  Belediye başkanlarımızı  kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum. Henüz bir aktivite yok yollarda ama zamanla yetersiz hale gelecektir. Şimdiden,  deniz kenarında oluşan kumsallara sahip çıkılarak plânlama yapılmalıdır. Sayın Başkanlarıma  ben, en kısa zamanda, teşvik için "Bisiklete Binme Yarışması" düzenlemelerini öneriyorum. Görevlendirilecek teknik komiteye de her türlü desteğe hazır olduğumu belirtmek isterim. Ünye'mizde böyle bir aktivitenin başlatılmış olması, yakın ve uzak çevreler için güzel bir örnek olacaktır, diye düşünüyorum.

 

       Ben,  bir spor insanı değilim. Ancak, gördüklerimizden,  duyduklarımızdan, okuduklarımızdan, toplum için faydalı olacağına inandıklarımızı fikir bazında toplumla paylaşmayı görev sayiyoruz. Bisiklet sporu, bana göre insan vücudu için en uygun olan sporların önlerindedir.

 

       Güzel Ünye'miz için yapılan ve yapılacak olan her hizmeti takdir eder, alkışlar, över ve methü-senâ ederiz. Önderlik eden, yardımcı olan ve yapanlara da en üst düzey şükranlarımızı  sunarız.

 

       Saygı, sevgi ve selâmlarımla...


Bu haber toplam 174 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları