HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

ÜNYELİLİK RUHU

15 Kasım 2021 Pazartesi Saat: 08:30

       Coğrafi konumu nedeniyle Ünye, tarihin derinliklerinden beriye yerleşim yeri olarak merkez konumunda olmuş ve çevrenin câzibe şehri olarak canlılığını sürdürmüştür. Bugün de aynıdır, yarın da aynı olacaktır. Elbet ki halkın, yani biz Ünye'lilerin, bu konumun farkındalığını sahiplenerek şehrimizin gelişmesine katkı sağlamamız elzemdir (gereklidir, zorunludur). Yani bir başka ifade ile, ŞEHİR MİLLİYETÇİLİĞİNE  ihtiyaç vardır.

       Önceki gün, çocuklarımı da alarak Çakırtepe Tesislerinde bir yemek yiyelim, dedik. Günün canlı olması gereken saatlarında gitmiş olmamıza karşın, tesisler pek sönük ve hareketsizdi. Oralarda hizmet veren ve müşteri bekleyen çok sayıda insanımız var; o tesisler   sürekli çalışacak ki, orada hizmet veren insanlarımız da evlerine, çoluk-çocuklarına ekmek götürebilsinler. Yerli halk olarak, yani bizler Ünye'liler olarak oralara gitmez,  katkı sunmaz ve sahiplenmezsek, sadece dışarıdan gelecek turist hareketlerine bırakırsak o güzelim tesislerimize kötülük etmiş oluruz. Ünye'mizi birlikte sahiplenerek kurumları-kuruluşları ile birlikte yaşamasını sağlamak hepimizin sorumluluğundadır. Yani, Ünye'lilik ruhunu sürekli canlı tutmak zorunluluğu vardır.

       Bu ruhu, gelecek nesillere de aktarmak için çoluk-çocuğumuzla birlikte zaman zaman bu ve benzeri tesislere gitmeliyiz ki, Ünye'mizin büyümesine, gelişmesine ve daha büyük bir şehir olarak  bizlere hizmet sunmasına destek olmalıyız. Yani dolaylı olarak kendimize hizmet etmiş oluyoruz.

       Saygı, sevgi ve selâmlarımla...


Bu haber toplam 200 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları