HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

DÜNYA NEREYE EVRİLİYOR

4 Aralık 2021 Cumartesi Saat: 08:30

Geçen gün karşılaştığım yaşıtım bir dostumla iki laf edelim dedim, dikilitaşa yine olta atmaya gidiyormusun? Diye sordum. Şimdi bıraktım, ilkbahara doğru devam edeceğim, dedi. Sonra aah, aah diye söylenerek’’ iyi zamanda doğmuşuz yaşamışız biz’’ dedi.   

 Ne demek istediğini anlamama rağmen sordum… Neden böyle söylüyorsun? Diye.

  Çocukluğumuızda hatır vardı, saygı sevgi vardı, meyvenin gıdanın ata tohumu ile yetiştirilen doğalı vardı… Şimdi saatlerce birkaç tane zor tutabildiğim balığın envayi çeşit bolluğu vardı! Diye cevap verdi.

 Haklıydı, bende onunla bir ah gidi günler çektim.

  Evet, dünya gıda bakımından doğalı yitirmeye başlayalı çok oldu.

  Ama sadece gıda bakımından mı? Dünya’yı son yüz yılda sanayide yaşadığı hızlı devrimle küresel sermayenin, yani emperyalizmin, Dünya egemen güçlerin pilanlarının her anlamda uygulandığı bir gezegen haline geldi.

  Dünya da bilişim sektörü iyi yöndede şerdede o denli ilerlediki, ne saklımız kaldı ne mahremimiz.

 Nerede ise evde ne konuştuğumuzu dinliyorlar. Bizde gidişata ayak uydururarak her attığımız adımı öz çekimlerle her bir tarafa atıyoruz zaten.

   Siyonizmin ve emperyalizmin hamisi Amerika istihbaratında 100 bin civarında kadrolu iyi yetişmiş eleman çalışıyor. Ancak Amerika istihbaratı dünyanyayı tasarımlamak için sedece ülkelerde darbeler yapmakla, taşeron terör odaklarıyla ülkelerin başına belalar açmakla, ya da ekonomik operesyonlar çekmekle kalmıyor…  Dünya ülkelerine sattıkları çeşitli teknoloji beleşenleri, telefonlar, hatta flaş bellekler ile bile Dünya’yı izliyor… Yani, biri bizi gözetliyor!

  Dünyayı idare ettiklerini düşünen vicdan yoksunu Amerika ve ingiliz şirketlerinin yöneticileri sömürü düzenlerini devam ettirmek için kendi ülkelerindeki derin devlet eliyle az gelişmiş ülkelerin siyasi liderlerini ve bırkratlarını emirlerini dinleyecek adamları yaparak düzenlerini sürdürmektedirler.

 Söz dinletemediklerini ya yandaşları olan askeri vesayete darbe yaptırarak yok ederler, ya zehirleyerek, hasta ederek, ya siyasi ve ekonomik operesyyonlar yaparak ya da suikast yaparak yok ederler… Olmadı başlarına terör belasını bulaştırırlar.

Amerika İsmet İnönü’nün Rusya ile yakınlaşmasına kızdığı için seçimleri kaybetmesini sağladığını biliyoruz… Süleyman Demirel’in Rusya ile ekonomik işbirliği yapıp demir çelik fabrikalarını kurduğu için Amerika tarafından gözden çıkarıldığını biliyoruz.

  Yine Menderes Rusya ile yakınlaştığı için CAİ ve Pentegon tarafından pilanlanan bir darbe ile iktidardan uzaklaştırılıp darağacına gönderildiğini biliyoruz.

   Bu emperyalistler milli olan, dik başlı olan, sadece ve sadece ülkesinin çıkarlarını düşünüp kendilerine hizmet etmeyen liderleri sevmezler…

Eski Amerika Başkanı Kennedey’e 1963 yılında suikast yapılarak öldürülmesi bile İsrail’in atom bambası yapmasına karşı çıkmasına, Amerika derin devleti ve siyonislerce verilen bir cevaptı.

Bu bakımdan, Amerika’nın başına kim geçerse geçsin, Amerika derin devletine, küresel şirketlerine, dolayısıyla onların siyonist sahiplerine hizmet etmek zorundadır.

 Aynı şekilde avuçlarının içersine aldıkları ülkelerin yöneticileri, o ülkelerdeki askeri veyahut sivil yöneticiler de Amerika, ya da ne fark eder çıkar için emirlerine girdikleri ülkelere hizmet etmek zorundadırlar.

  Nitekim eski MİT Müsteşarlarından Fuat Doğu, ben Amerika istihbaratının memuru gibiyim demiştir.

 

 

 


Bu haber toplam 163 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları