HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

ÜNYE BİR EMEKLİLER KENTİDİR

24 Aralık 2021 Cuma Saat: 08:30

Evimin balkonundan Ünye'yi seyrediyorum; etrafı beyaz örtü kaplamış, ağaçlar KAR'a boyun eymiş, hava sakin olduğu için samullar (ağaç dallarına yığılmış karlar) kaplamış her tarafı. Denizde sert dalgalar köpürmüş, kenarları dövüyor durmadan. Ve sanki, yamacın eteklerinde dallara tutunmuş KAR'a sesleniyorlar, hırçın yüzleri ile : "Neden geldin de bizi üşüttün !.." der, gibi... Ama, ne güzellik !.. Baktıkça, insanın ruhu; tâa derinliklerden gelen bir rahatlama ile doyuma ulaşıyor. Bulunmaz bir manzara !..

       Ünye'miz,  Allah'ın verdiği doğal güzellikleri ile gerçek bir EMEKLİLER KENTİ  olma özelliğini halen koruyor. Havası- suyu, yeşilliği, sakinliği, ucuzluğu, yerel üretimleri ile pazarlarının zenginliği ve en önemlisi de insanlarının misafirperver ve canayakın oluşları, emekliler için tercih sebebi ve aranılan özelliklerdendir. Çok sayıda yerleşik emeklimiz vardır Ünye'de. Ancak, denize nâzır, yerleşim için müşteri bekleyen, çok geniş fındık bahçeleri, hemen sahil boyunca uzanmaktadır. Fiyatlar, çok pahalı da sayılmaz.

       Bunları okuyan bazı okurlarım belki bana sitem de edecekler; "Neden kalabalıkları  buralara çağırıyorsun, şurada sakin sakin oturuyoruz, diyenler olabilecektir ama paylaşımcı olmak, kentimizi büyütmek de görevlerimizdendir. Büyüyen şehirlerin, kalabalıkları kadar imkânları da genişlemeltedir. Gençlerimiz, iş bulmak için büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyorlar. Şehrimiz büyüdükçe iş sahaları da genişliyecektir.

       Emekli kenti demek bir anlamda, hazır emekli akçelerinin harcandığı iskân yeri demektir. Ünye'miz buna, her yönü  ile en uygun mekânlardan birisidir. Tercih edenlere şükranlarımızı sunarız.

       Saygı, sevgi ve selamlarımla. ..

       İsmail  Sarı


Bu haber toplam 349 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları