HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev

MİSAFİR KALEM

MİSAFİR KALEM

TÜRK-JAPON KÜLTÜR DERNEĞİ KÜLTÜR MERKEZİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ (Bilgin Hasdemir)

3 Ocak 2022 Pazartesi Saat: 08:30

Gazetenizin Türk-Japon Dostluk  Derneği Kültür Merkezi ilgili haberini bir Ünyeli olarak büyük bir sevinçle karşıladım. Bu konuda büyük çaba harcayan değerli hemşerimiz Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu ve Derneğin değerli yönetim kurulu üyelerine gönülden teşekkür ediyorum.

Bu Kültür Merkezi ile ‘Ünye’den Dünya’ya merhaba’ diyebilecek bir pencerenin açılmasına katkılarını esirgemeyen Kamu ve özel kuruluşların yöneticilerine de minnetlerimi sunuyorum.

Bir zamanlar nasıl kaptanlarımız kentimizin ve çevre kentlerin ürünlerini Akdeniz ülkeleri ile buluşturmuşsa, bu Kültür Merkezi, içinde hemşerilerimizin de bulunduğu talihsiz Ertuğrul Firkateyni olayında şehitlerimize ve gazilerimize sahip çıkan, acımızı paylaşan Japon halkı ile sadece Ünyeleri değil, ulusumuzu da buluşturacaktır.

Bu Kültür Merkezi çocuklarımıza tarihlerini sahip çıkma sorumluluğunu, dostlarımızla her zaman iyi ilişkiler için bulunmamızın önemini, insanların iyi ve kötü günlerde birbirlerine muhtaç oldukları duygusunu geliştirecektir.

Bu kültür Merkezi, tarih boyunca kültür düzeyi yüksek insanların yaşadığı, pek çok tarihi olayın gerçekleştiği yer olan Ünyemizin kültür anıtlarından biri olacaktır.

Ve de bu Kültür Merkezi, Ünyelilerin Ünye’ye sahip çıkma duygusunun ne denli yüksek olduğunun bir göstergesidir Ona sahip çıkmak biz Ünyelilerin görevidir artık.

Saygılarımla

Bilgin Hasdemir


Bu haber toplam 266 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları