HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev

MİSAFİR KALEM

MİSAFİR KALEM

Nur Gölünde Yatasın GÜZEL İNSAN (Bilgin Hasdemir)

6 Ocak 2022 Perşembe Saat: 11:12

Ünye Kent Gazetesinde vefat haberinizi okuyunca içim ‘Cız’ etti. Fotoğrafınızda yüzünüzden eksik olmayan tebessümünü görünce de, ‘Bir insanın iç dünyası yüzüne ancak bu kadar yansır.’ dedim ve Yaşar Kemal’in  “O iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler..’ dizesini hatırladım.

İçtenliğinin, ailene, kentine ve ülkene olan bağlılığının çok kez tanığı olduğum için bazı anılar gözümün önünden bir film şeridi gibi geçmeye başladı.

Bir sabah Orta Cami’nin önündeki alçak duvarda yürümeye çalışan, ilk girişiminde başarılı olamayan, 7-8 yaşlarındaki çocuğu, ‘Aman dikkat et! Düşer kolunu-bacağını kırarsın. Küçükken alçak bir duvar üstünde ben de aynı şeyi yapmak istedim, az daha kolumu kırıyordum.’ diye uyardığın sahne geldi karşıma.

O zeytin gözlü çocuğun size bakarak, ‘Sav ol, Emmi.’ diyerek uzaklaştığı anı yaşadım

bir kez daha…

Bana dönerek, ‘Bilgin Abi, bunlar hep bizim evlatlarımız; korumak görevimiz.. Onlar Ünye’nin, ülkemizin yarınları açıklamanı unutmam ne mümkün.

Bir kent’te yaşamak önemli değildir; önemli olan o kent’le yaşamaktır’ sözünün en güzel örneğini sizin hem Ünye’de; hem de Ünye ile yaşamışlığınızda gördüm hep.

Çok kez Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneğinin etkinliklerinde yer aldık birlikte. Her zaman ki gibi yine çocuktuk. Gözlemim içindeki çocukla yaşamını sürdürdüğün noktasındaydı hep…

Kentleri kent yapan coğrafik yapıları, binaları, doğal varlıkları değildir; kentleri kent yapan o orada yaşamlarını sürdüren; kentlerine özlemi çeken insanlarıdır. Siz gözümde Ünye’yi Ünye yapan değerler arasındasınız. Hep özlemle anılacaksınız..

Bir varmış bir yokmuş…’ sözleri ile başlayıp; ‘onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine’ ile biten bir masalsa yaşam, her ölümlünün masalı gibi emir büyük yerden geldi ve sizin masalınız da bitti…

Biliniz ki geride sevgi öksüzü bıraktıklarınız var.

Başta aileniz olmak üzere, hısımlarına, dostlarına sabırlar diliyorum

Nur gölünde yatasın güzel insan Torunoğlu İsmail…

 

Bilgin Hasdemir

 

 

 


Bu haber toplam 711 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları