HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

GARİPTİR AMA AYNI İLE VAKİDİR

7 Ocak 2022 Cuma Saat: 08:30

       Önceden alınmış randevu günü olan 3 Ocak 2022  Pazartesi günü, göz katarağından ameliyat ettirmek üzere, eşim Hamide Sarı'yı  Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp  Fakültesi Hastanesine Göz Hastalıkları Servisine  @ götürdüm. Hastayı hemen ameliyata çağırmışlar, ilgili görevli geldi, hasta sedyesine bindirdi ve götürdü. Ameliyathaneye inen asansörde sedyenin bacağı kırılıyor ve eşimin kafası duvara vuruyor. Bir telâşe ile beyin tomografisi ve daha tetkikler; şükür ki önemli bir  arıza çıkmıyor. Ameliyat erteleniyor ve bir gece takip ve tetkikten sonra 4 Ocak 2022  Salı günü hastayı, ameliyat olamadan taburcu ediyorlar. Gerekçe; beyin travması endişesi...

       Şimdi soruyorum: Bu maduriyetin sorumlusu kimdir; hastane yönetimi mi, hasta taşıyıcısı mi, ilgili servis doktorları mı,  yoksa hepsi mi ? Halkımızın gözbebeği  koskocaman Tip Fakültesi Hastanesinde, altmış kiloluk bir hastayı taşıyacak, sağlam bir sedyenin bulunmamasının sorumlusu kimdir, Allah aşkına ?  Manzara, o boyuttaki bir hastane için yüzkarasıdır. Ve bu yüzkarası durumun sorumluluğu; başta hastane yönetimi olmak üzere ilgili personelin tamamına aittir. Bir birimde çalışan personel, o birimin herşeyinden sorumludur; çünkü ortak kullanım alanıdır. Aynı zamanda personel de birbirinden sorumludur. Çünkü, birbiri ile bağlantılı çalışıyorlar.

       O halde ben, hasta yakını olarak, o birimin bütün görevlilerinden şikâyetçiyim. İçlerinden bir tanesi bile, kendisini sorumlu hissederek bir özür dileme gereği duymamışlardır. Bukadar sorumsuzluk örneği, halkın nazarında kocaman bir güvence dayanağı olan Fakülte Hastanesi için kötü örnektir ve küçültücüdür. Sorumlu olanlardan hesabı mutlaka sorulmalıdır.

       Bu kötü örneği ben yaşadım. Daha başkaları da yaşamasın diye, siz okurlarımla paylaşmak ve dolayısı ile de kamuyu bilgilendirmek istedim. Sorumsuzların şerrinden Hakk'a sığınarak saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

 


Bu haber toplam 401 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları