HABER ARAMA
 • DOLAR5,2814
  % 0,08
 • EURO5,9676
  % -0,07
 • ALTIN224,3274
  % 0,64
 • BIST 100102.715
  % 0,57
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
 • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Şubat 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Şimdi Birlik Zamanı

30 Haziran 2018 Cumartesi Saat: 09:09

Yirmi dört Haziran seçimlerinin şeffaflık ve demokrasinin kurallarının işlemiş olması bakımından en gelişmiş ülkelerde yapılan seçimlerden aşağı kalır tarafı yoktur.

 Bunu dış ülkelerden gelen gözlemciler de teyit etmişlerdir.

Seçimde hile var iddiası havanda su dövmekten ibarettir… Dolayısıyla,   sandıktan çıkan sonuç önemlidir, gerisi teferruattır.

 Şimdi boş konuşma zamanı, polemiklerle vakit kaybetme zamanı değildir. Şimdi demokrasiyi, ülkenin gelişmesini daha yukarı seviyelere taşıma, orduyu milli silahlar ile teçhiz edip daha güçlü kılma, dünyada adından gücünden bahsedilen bir ülke olmanın taşlarını örme zamanıdır.

    Adalet ve kalkınma partisi ile MHP sadece ülkemizde bulunan siyasi partilerle seçime girip mücadele etmemişlerdir.Avrupa’daki birçok ülkeyle, Amerika istihbaratıyla, PKK ile FETÖ ile de mücadele etmişlerdir.

Çok şeye bakmaya lüzum yok… Avrupa’dakibirçokülke PKK’ya her türlü propaganda imkânı verirken, Ak partili siyasetçilere bırakın meydan mitingini, salon toplantı izni bile vermemiş olmaları Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için ellerinden geleni yapma çabası içerisinde olduklarının apaçık bir delili değil midir?

  Dolayısıyla Cumhur ittifakının başarısı sadece karşı partiler karşısında kazanılmış bir başarı değil, dış akıllarında karşısında kazanılmış bir seçim başarısıdır.

  Seçim şeffaf olmuş,, CHP kurmaylarının bazılarının aksine, Muharrem İnce, 10 milyon fark var, neden itiraz edeyim diyerek aklıselim söz etmiştir.

 Muharrem ince her ne kadar birçokkonuda ince ol masada, Kılıçdaroğlundan daha mantıklı laflar edebildiğini göstermiştir.

Kılıçdaroğlunun ne tebrik edecekmişim, diktatör biri tebrik edilir mi sözü ne denli karmaşık karaktere sahip olduğunun açık göstergesidir.

 Kılıçdaroğludur, ne yapsa yeridir sözü herhalde kalıcı olmaya adaydır.

Devlet Bahçeli, ismine yakışır olanı yaptı, Devlet adamı gibi hareket etti. Bahçelinin Erdoğan’a payanda olduğunu düşünen ve iddia edenler milli düşünmemektedirler. Bence Bahçelinin, koltukla, paye ile para ile pul ile pek işi yok.

  Zaten aldığı vekillik maaşının kuruşunu cebine koymamakta, burs olarak vermektedir.

Yani Bahçelinin Ülkesinin istikbal ve bekası için fedakârlıklar yaptığını dile getirmek abartılı söz olmasa gerektir.

 HDP barajı aşması yanı sıra bir hayli milletvekiline sahip olarak meclise girmesinin CHP’nin açık desteği ile gerçekleştiği bellidir. Bu tezatları ve akıl dışı siyaset uygulanmasını tarih yazacak ve affetmeyecektir.

  Bahçelinin, hapisteki bir insan için siyaset yasağı getirecek yasal düzenleme yapılmalıdır sözü yerinde bir sözdür,  bu konuda yasal düzenleme derhal yapılmalıdır.

   Akşener bir Proje olarak meclise girmeyi başarmıştır, bundan sonra nasıl davranacağını izleyeceğiz.

  Karamollaoğlu bu seçimde kilit rol olma sevdasına kapılmış, ama kilit olma özelliği bir tarafa milliolmayanlara ve dış akla payandaolarak hem rahmetli Erbakan’ın kemiklerini sızlatmış, hem de aldığı sıfırın dibindeki oyla trajedi yaşamıştır.

  Büyük birlik Partisi Başkanı ise yiğitonun ilkelerine uygun hareket etmiştir.

Vatan partisi ise ne olursa olsun benim olsun siyasetine uygun hareket etmiştir.

 Sonuç olarak seçim bitmiş, Türkiye artık çok yakın zamanda Başkan ile yönetilecektir.

Erdoğan’ın artık bu Ülkenin  liderlik vasfına haiz  ilk devlet Başkanıolduğu gerçeğini kabul etmek durumundayız.

 Öyleyse artık Türkiye zamanıdır…. Birlik beraberlik olma zamanıdır.


Bu haber toplam 397 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları