HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
23 Temmuz 2018 Pazartesi
Fındık Fiyatı


9.00TL
PUAN DURUMU

BAL LİGİ 4. GRUP PUAN DURUMU
NoTakımAAVP
01FATSA BELEDİYESPOR563865
02ÜNYE 1957 SPOR502951
03YENİ AMASYA SPOR442050
04LADİK BELEDİYESPOR331749
05ÇARŞAMBASPOR37945
06ŞARKIŞLA BELEDİYESPOR382144
07ATAKUM BELEDİYESPOR461643
081926 BULANCAKSPOR30132
09TURHALSPOR24-832
10SİNOPSPOR24-1826
11GÖRELESPOR35-1424
12SİVAS DEMİRSPOR19-3716
13ETİ LİSESİ GENÇLİKSPOR19-2815
14ORDUSPOR20-46-1
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

YENİ SİSTEM, ÖNCELİKLE CHP’YE HAYIRLI OLSUN

6 Temmuz 2018 Cuma Saat: 11:20

CHP’nin en öncelikli sloganı, “Atatürk’ün Partisi” olma sloganıdır. Atatürk’ün öncelikleri, “Yenilikçi” oluşu ve Milleti için ‘Muasır milletler seviyesini” hedef olarak seçmesidir.

Ben, 1960 Yılından bu yana, Türkiye Cumhuriyeti siyasi yapısınıyaşayarak bilirim. CHP’nin; Atatürk’ün “Yenilikçilik” ruhuna tamamen ters olan “Tutuculuğu” yani tamamen verimsiz, üretken olmayan, yeniliklere karşı olan, sadece kupkuru bir sözden ibaret olan “Atatürkçülük” sloganını öne çıkaran bir siyaset izlediğini gördüm. Yenilikçiliği, sadece felsefi düşüncelere ve inançlara hasrederek, Türk Halkının önceliği olan inançlarını hafife alacak şekilde “İrtica Hortladı” bahaneleri ile yapılan kalkışmalara, müdahalelere ve hatta darbelere destek olmak, CHP için birer kısır döngüden öteye geçmeyen siyasi yanılgılar olmuştur. Halka rağmen, halk için siyaset yaptıklarını söyleyenler, asla halkı inandıramamışlardır. Böylece, Atatürk’ün Yenilikçilik düşüncesi, CHP siyasetinde eylem haline dönüşememiştir.

İkinci olarak, “Muasır milletler seviyesi” hedefi de CHP eylemlerinde hiç görülmemiştir. Bu konudaki CHP siyasetinin en belirgin uygulama şekli ise; yenilikçilik konusundaki basit ve yüzeysel olan felsefi düşünce ve inançlarla ilgili anlayışlarında olduğu gibi, “Türk Halkının Kılık ve Kıyafetlerine” hasredilmiş yüzeysel anlayış ve uygulamalardır. Bu anlayışla da CHP; “Halka rağmen, halktan uzak” bir siyaset izleyerek, Türk Halkına hiç yakın olamamıştır. Halbuki Atatürk, halkına kendisini kabul ettirmiş, halkın önderidir.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Ülke için, Millet için, Memleket için yaptığı yeniliklerle 16 senelik siyasi uygulamaları, Türk Halkının büyük çoğunluğuna kendisini kabul ettirmiştir. Tutuculukla TABURLAŞTIRILAN birçok kalıntılar, silinip atılmıştır. Yıllarca “İrtica nedeni” sayılarak halka zulmedilen TÜRBAN Tabusu yıkıldı. Ne irtica hortladı, ne de rejim elden gitti.

Türk Halkı’nın büyük çoğunluğu tarafından onaylanan “Cumhurbaşkanlığı sistemi” de, muasır milletler hedefini sürükleyicisi olacağını düşünüyorum. Çünkü milletimiz, bir türlü kurulamayan hükümetleri beklemekten, seçilemeyen cumhurbaşkanlarını gözlemekten çok çekti. Muasır milletler, yeni sistemlerini (Başkanlık sistemlerini) oluşturarak bu engelleri çoktan aşmışlardı. Bu sistem, bir sürü bürokratik engeli bertaraf ederek devlet çarkının daha hızlı dönmesini sağlayacak, daha hızlı gelişme yolunu açacaktır.

Bu nedenlerle diyorum ki, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, uygulamaları ile daha çok yenilikçi ve daha çok muasırmedeniyetlere ulaşma konusunda başarılıdır. Onun için, Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi öncelikle CHP’ye hayırlı olsun ve daha sonra da bizlere, millete ve memlekete hayırlı olsun diyorum.

Saygı, sevgi ve selamlarımla...


Bu haber toplam 196 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları