HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Haziran 2019 Çarşamba
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Azgın İhtiraslar

6 Ekim 2018 Cumartesi Saat: 08:34

Hani der ya yunus: Mevla verince azma, geri alınca kızma, tüten ocağı bozma, kulu incitme gönül.

 Günümüzde Yunus’un, Peygamberlerin, Allah’ın mesajını duymazdan gelen ihtiras rüzgârına kapılmış nefisler, insani tüm değerleri yok ediyor. Bu yok ediş insandan başka hiçbir canlı tarafından yapılmıyor… Çünkü yeryüzünde en şerefli, ama nefsin girdabına girince ise en korkunç canlı varlık insandır.

Yok, Dünya’da yaşayan insanların en az bir milyarının yatağa aç girdiğinden,  yaptığımız israfları kısarsak milyonlarca insanın açlık dramının azalabileceğinden bu yazımda bahsetmeyeceğim.

Bahsetmek istediğim… Doyumsuz ruhların tatmin için akla hayale gelmedik işlere tevessül etmeleridir.

Belki kiminiz hatırlayacaktır… Bir zamanlar her haltı karıştırmaktan bıkan ve bu yüzden de manyakça yeni maceralar arayan adrenalin tutkunu bazı Avrupalılar Brezilya’daki balta ve de medeniyetgirmemiş amazon ormanlarındaki yerliler üzerinde sürek avı yapıyorlardı… Olur, mu öyle şey demeyin, oluyordu.

 Her şeyi yapıp artık tatmin malzemesi tükenmiş zenginler bir turizm acentesi aracılığı ile bahsettiğim insan avına çıkıp insan öldürüyorlardı.

Daha sonra olay duyulunca büyük skandal çıktı, tabi malum sakat ruhlu avcılar zengin oldukları için de olay kapandı gitti.

Şimdi adrenalin tutkunu zenginler için artık başka, biraz daha yumuşatılmış özel tatiller organize ediliyor.

Nasıl mı? Dünyanın dört tarafında yaşayan zenginler için yeni trend hayatta kalma çabasını süsleyen tehlikeli seyahatlerle programlanmış tatiller:    Mesela bunlardan bazıları: Kosta Rika’da milyonlarca dolara mal olan deniz altıyla uzmanlar eşliğinde denizin altında seyahat etmek… Rusya’ya bağlı Kamçatka yarımadasında köpeklerin çektiği kızakla gezinmek, bulunduğu bölgede dayanılmaz soğukta ısıtmalı çadırda vakit geçirip vahşi doğada birkaçgün geçirmek… Nikaragua’da bulunan yanardağ eteklerinde sevdiği içecek elinde yanardağın vahşet ve tehlikesinin korkunçluğunu görerek vakit geçirmek… Ortadoğu’da Avrupalı milyarderler için başka bir heyecan sunulmaktadır: milyarderlerden oluşan gruplar çölün ortasında içeceksiz bırakılıyor ve sonra müşterilerini tarif edilen noktada beklediklerinisöylüyorlar. Tüm günü kızgın güneş altında gezinerek geçirip kendine işkence çektirip yürüyerek geçiren milyarderler, daha sonra çadırda sevdikleri içeceklerle turizm görevlileri tarafından karşılanıyorlar, böylece çok mutlu oluyorlar.

Hâlbuki bu zavallılar biraz olsun birilerine iyilik etmenin beyinde mutluluk hormonunu artırdığını düşünebilselerdi, mutlu olmak için kızgın çöl sıcağının altında saatlerce haşlanmanın salaklığını yaşamamış olurlardı.

Tabi başka milyarderlerde Afrika’da safariye çıkıp yıllarca vahşi doğadaki hayvanları öldürmekten zevk aldılar, başta filler olmak üzere kıtadaki hayvanların sayılarını azalttılar, hatta nesillerinin yok olması tehlikesine sebebiyet verdiler.

Şimdi,  özel hayattır… Bize ne diye düşünenler de olabilir… Öyle de,  özel hayatın bile evrensel olarak kabul görmüş ortak insani değerleri barındırması lazım değil mi?

Bizim zenginlerin bir kısmı da Kıbrıs ya da Gürcistan’a kumar oynamaya gidip servetlerini yitirmiş ligin girdabında aile facialarına yol açmaktalar. Ne diyelim… Allah hepimize hidayet versin.

 


Bu haber toplam 276 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları