HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
26 Haziran 2019 Çarşamba
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Ünye Müftüsüne Ne Oldu; Akşamdan Sabaha Pırrr!

12 Ekim 2018 Cuma Saat: 08:44

Gidenin arkasından konuşmak, benim mizacıma ters bir davranıştır. Geçen hafta da yazıma böyle bir cümle ile başlamıştım. Üzgünüm ama, haydi yazma da göreyim. Şimdiye kadar çok yazı yazmam lazımdı bu müftü için. Ancak, bir meslektaşım için, hoş olmayan şeyleri yazmayı nefsime sindiremedim. 1980 Yılından buyana Ünye’deyim; bütün Müftülerle sürekli iletişimim oldu, ziyaretlerine gittim. Bu müftü ile bir türlü iletişim kuramadık. Her ziyaretine gittiğimde; “Bugün çok yoğunum, sonra görüşelim veya yarın görüşelim” diyordu. Yani kısa ifade ile Ünye’nin yükünü çekemiyor, hafif geliyor ve böyle büyük bir ilçenin müftülüğünü kaldıracak kapasiteye de sahip olamadığı kanaatına vardım. Son olarak, bir cami yardımı evrakı hazırlarken makama gittiğimde gene aynı tavır; “Yarın gelsin, çok yoğunum” demiş. Memur arkadaşların yanında biraz sert ifadeler kullanmak zorunda kaldım. Arkadaşlardan özür diliyorum. Aradan çok geçmedi ki, Ünye müftüsü pırrr!.. Uçmuş

Ünye Müftülüğünde bir grup görevli var ki, her yeni gelen Müftünün etrafında bir “RİYAKARLAR Çemberi” oluşturuyorlar, Müftünün etrafla irtibatını kesiyorlar, kendi yedeklerine aldıkları Müftüyü bir süre etkileri altında sürükledikten sonra, Müftü uyanarak etrafı görmeye başlayınca şikayet üstüne şikayet, dosya üstüne dosyalar hazırlanarak Müftünün ayağı kaydırılıyor. Bundan sonra gelecek Müftülerin, inşaallah bu tuzağa hazırlıklı gelmesini tavsiye ederim.

Bu seferki ayak kaydırma tuzağının da, Garaj Camii İmam-Hatibi Adem Kuşçu ile Müezzin-Kayyum Aziz Ertepe üzerinden yürürlüğe konulduğunu üzülerek gördük. Ne acı ki, he  aynı ve benzer tuzaklar. Ben, bu görevlilerin hangisi hatalı, hangisi değil; onu bilemem ve     yargılamasını yapmak ta ne bana düşer ne de böyle bir yanlışa düşerim. Ancak, bu iki görevlinin birini bir köşeye öbürünü bir başka köşeye sürerek her ikisinin gururunu incitme ve cemaat karşısında itibarsızlaştırma yerine, köklü bir soruşturma ile hem tuzakçıların aralanmasını sağlama ve hem de asıl hatalı olanın açığa çıkması sağlanabilirdi, diye düşünüyorum. Yapılan işlemin doğru olmadığı kanaatına varan üst makamlar, 24 saat içinde müftüyü pırlatmışlar. Üzülüyorum; Ünye Müftüsü ağır olmalı,okkalı olmalı, vurduğu yerden ses getirmeli ve bir basit tuzak oyunu ile pırlamamalı idi.

Değerli Okuyucularım,

Yazdıklarım ile ilgili bir organizasyon duyurusunu sizlere sunarak haklılık payımın takdirini sizlere bırakıyorum.

 “Samsun İl Müftü Yardımcısı olarak atanan İlçe Müftümüz Vedat Başsan için 15 Ekim 2018 Pazartesi günü saat: 16.30’da Atatürk Parkı tesislerinde yemekli veda programı düzenleneceğinden, programın finansmanı kişi başı 35TL olup, katılmak isteyenlerin 10 Ekim günü mesai sonuna kadar müftülüğümüzü aramasını, ödemenin 15 Ekim pazartesi gününe kadar Müftülüğümüz hizmetlisi Haluk TÖRE’ye yapılmasını rica ederim.”

Bildiğim kadarı ile, kocaman Ünye Müftülüğü personelinin iki tane sendikası var. Ünye Müftüsü böyle mi uğurlanır? İki sendikanın bir veda yemeği vermekten aciz olduğunu sanmıyorum. İşin hafifliğinin takdiri, siz okuyucularıma aittir.

Saygı, Sevgi, Selamlarımla...


Bu haber toplam 387 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları