HABER ARAMA
  • DOLAR5,8900
  • EURO6,5800
  • ALTIN241,5675
  • BIST 10096.142
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Cumhuriyete Bir Taç Daha Giydirdik

2 Kasım 2018 Cuma Saat: 07:30

Devlet memurluğuna başladığım ayın sonu idi. Günlük siyaseti ve olayları pür-dikkat, içine girmeden ve bir devlet memuru olarak dışarıdan beri izliyorduk arkadaşlarımızla.

                Yıl 1973, Ekim Ayı. 15 Ekim günü Sakarya merkezde göreve başlamışız. Rahmetli Ecevit, CHP ve MSP koalisyon Hükümetinin Başbakanı. Rahmetli Demirel Hükümetleri döneminde yapılan ve Ecevit’in muhalefet lideri olarak çok ağır ifadelerle karşı çıktığı, İstanbul Boğazı’nın ilk köprüsünün, Cumhuriyetin bir TACI olarak 29 Ekim günü açılışının hazırlıkları yapılıyor. O günün basın yayın organlarında ortalık toz-duman; kimisi atıyor, kimisi kapıyor. Kaderin cilvesi gündeme getirilerek Ecevit’i eleştirenler, muhtıralarla görevden uzaklaştırılan Demirel’in, açılışı uzaktan seyredecek olması üzüntüsünü, ağlamsı ifadelerle köşe yazılarına taşıyanlar (ki, bu konuda bugün müebbetle yargılanan Ilıcak’ın merhum eşinin sahibi olduğu TERCÜMAN Gazetesi başı çekiyordu) ve siyasette VEFA olmayışını gündeme taşıyarak olup-bitenleri uzaktan seyredenler… Derken gün geliyor ve 29 Ekim1973 Cumhuriyet Bayramı’nda rahmetli Ecevit Köprüyü açıyor.

Tarih, tekerrür ediyor. CHP yandaşlarının büyük çoğunluğunun desteklediği Taksim olayları ve çapulcularının (O günün Başbakanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesidir) istekleri arasında sayılan; a) Üçüncü Boğaz Köprüsü, yapılmasın, b) Üçüncü havalimanı yapılmasın, c) İkinci İstanbul boğazı kanalı projesinden vazgeçilsin şeklindeki utanmazca istekleri destekleyenlerin acaba hiç yüzleri kızarıyor mu, 29 Ekim-2018 Cumhuriyetin 95.ci yılı TACI olarak açılan İstanbul Havalimanı açılırken. Medya organlarında çıt yok. Utandıklarından filan değil. Sahtekârlıklarından ve ATATÜRK Türkiye’sine dikilen her taştan, yapılan her Muasır Medeniyetlere yetişme hamlelerinden rahatsız oluşlarından susuyorlar. Maskeleri iyice düştü, çok bir şey kalmadı. Çok yakında, paçavraya dönmüş maskeleri hep yok olacak ve yıllarca aldatılan bu asil millet, gerçek yüzlerini görerek tükürüğe boğacaktır.

                Cumhuriyetimize, Milletimize ve Memleketimize İSTANBUL HAVALİMANI hayırlı olsun. Sırada İstanbul Kanalı var. Çok yakında onu da göreceğiz. Şaha kalkan şahıslar değil, hükümetler değil MİLLETİN tamamı şahlanmıştır. Önüne durmak isteyenler, acımasızca çiğnenecektir. Her türlü terör odaklarınınçiğnendiği gibi.

                Bu yazıyı, Almanya’dan gurbetçilerimizin heyecanı ile yazıyorum. “Selam Büyük Türkiye’ye, selam Kutlu yürüyüşe, selam Asil Millete ve O’na hizmet eden soylu evlatlarına” diyorlar. Ben de yazıyorum.

                Saygı, Sevgi ve selamlarımla… 

                                                                              


Bu haber toplam 285 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları