HABER ARAMA
  • DOLAR5,8898
  • EURO6,5827
  • ALTIN241,7351
  • BIST 10096.142
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Unutanlar ve Unutulanlar

9 Kasım 2018 Cuma Saat: 07:09

Çok yönlü olan insan yaratığının bir ayrı özelliği de “UNUTKANLIĞI”dır. Unutmak, bazen rahmet bazen de zahmet olur. İnsanoğlu bazen öyle acılar yaşıyor ki, zamana yayılarak unutulmasa sürekli olarak yaşanmasına,  yani akıldan çıkmamasına dayanılmaz. İşte burada unutkanlık rahmet olur. Asla unutulmaması gereken değerler de vardır ki, unutulduğu zaman sonu felaket olur.

                Bu konu ile ilgili, Kur’an-ı Kerim’de MÜTHİŞ bir ayet-i kerime var ki, yastık altında saklanan en büyük hazineden daha kıymetli ve baş tacı yapılmalıdır. Haşir suresinin 19. cu ayetinde şöyle buyuruluyor:

                “Allah’ı unutan ve bu yüzden Allah’ın da onlara kendilerini unutturduğu kimseler gibi olmayın. Onlar, yoldan çıkan kimselerdir.”

                İnsanın kendisini unutması kadar beter bir şey düşünülemez. Kendisini unutan kişi, bitmiş demektir. Yaratanını unutmak, kişiyi bitiriyor. Hem de öyle bitiriyor ki, bir daha iflah olmamak üzere.

                Örneği çok açık; 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Allah’ını unutmuşlara Allah, öyle kendilerini unutturmuş ki, iflahı mümkün olmayan bir sapıklığın içine yuvarlanıvermişler. Kendi ordusu, kendi polisi, kendi insanı, kendi devleti ve kurumlarına, o milletin silahını kullanabilen bir insan için daha beter bir felaket düşünülebilir mi? Başkalarına kuyrukçuluk yaparken Allah’ı hiç hesaba katmayanlara Allah; “Onlar bir tuzak kurarlar, ben de bir tuzak kurarım” (Tarık suresi, 15 ve 16. cı ayetler), buyurarak, kendilerini unutturmuştur. İşte onlar yoldan çıkmışlar ve belalarını bulmuşlardır.

                Yüce Allah, yoldan çıkan sapıkların şerrinden büyük milletimizi ve güzel ülkemizi korumuştur. Çok açık olarak Allah’ın koruması vardır. Geçmişte olmuştur, günümüzde de vardır ve gelecekte de olacaktır inşallah.

                Unutmayalım, unutturmayalım ve unutulmayalım.

                Saygı, Sevgi ve Selamlarımla…


Bu haber toplam 347 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları