HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Haziran 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

AYNUR ZEREN TAN

AYNUR ZEREN TAN

Adaylar Belli Olmadan (2)

20 Kasım 2018 Salı Saat: 07:38

Ünye’ de ve Türkiye genelinde İYİ PARTİ YEREL SEÇİM ADAYLARINI belirlemekte çok dikkatli adım atmak hesapları ile CHP ile görüşmelerini sürdürüyor.

İki farklı zemine ve görüşe sahip partinin genel ve yerel seçimlerde bir araya gelerek ülke yönetimi adına güçlerini birleştirmesi düşüncesi bundan 40 yıl önce düşünülemezdi bile  bu gün gelinen nokta oldukça önemli . Demokrasi ve ülkemiz adına olumlu adımlar.

Öyleyse

Belki bu seçimde değil fakat daha sonra ki seçimlerde İYİ PARTİ ve MHP birleşmesi veya AKP ile İYİ PARTİ nin güç birleştirmesi ütopya değil artık.

CHP yerel seçimlerde stratejik adaylarla başarı kazanırsa ( ki başarılı belediyelerin çoğu CHP li başkanlarca yönetiliyor) bundan sonra ki seçimlerin zeminini kendi partisi adına sağlamlaştırmış olur.

Televizyonlarda “ yerel seçim “ konulu bir çok tartışma, sohbet  gibi programlar yapılıyor bunlardan birisinde çok güzel bir yorum yapıldı;

“ASIL TARTIŞMA SEÇİMLERDEN SONRA

KAYBEDİLEN BELEDİYELER ADINA…”

Üç büyük belediyeyi ele geçirmek yada kaybetmemek derdinde olan siyasi partiler ve liderleri tabi ki Anadolu taşra belediyelerini ve stratejik ilçe belediyelerini de göz ardı edemiyorlar .

Durum böyle olunca sürekli baday adayları konuşuluyor.

Dahalık “şehir vizyonları” ile ilgili hiçbir tartışma, konuşma yok. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “ kentlere ihanet edildi, kent silüetleri yok edildi.

Bu durum genellikle kentleşme merkezden yerel yönetimlere devredildikten sonra ve  AKP döneminde ivme kazandı.

Melih Gökçek’in sözünü bir kez daha hatırlatmak isterim, “AKP li belediyelerin şehirleri rüküş”

Bu devirde geleceğin şehirlerini inşa etmeyi bırakın, geçmişi aratan şehircilik anlayışı ile karşı karşıya kalmak şaşkınlığı bir yana sorunlarını hep birlikte yaşıyorken, en doğru adayı seçmeye yönelen halkın karşısına da en uygun adaylar ekibi, vizyonu ve çoktan hazırlanmış planları ile getirilmeli ve gelmeliler derken neleri kastettiğimi sizler de çok iyi anlıyorsunuz.

İLÇEMİZDE ADAY ADAYLARI

Henüz CHP ve İYİ PARTİ aday adaylarını açıklamadı fakat mutlaka hazırlıkları vardır.Merkezde her kik parti liderlerinin bazı noktalarda antlaşmalara varması yerelde ki seçmeni ne kadar memnun ne kadar rahatsız eder hesaplamaları şart.

AKP ADAY ADAYLARI

Kenan Selim Argan, Ünal Aydın, Nihat Şen, Koray Maral, Adem Atik, Yaşar Demirci,Mehmet Okuyucu, Ahmet Arpacıoğlu, Telat Tuncer, İsa Gümüş hepsine başarılar diliyorum, içlerinde öğrencilerim var, çok değer verdiğim kardeşlerim var, kendisi ile  kelime konuşmayıp fakat uzaktan tanıdıklarım var, evladım yada kardeşim gibi sevdiklerim var ne söylesem şimdi etik olmaz, aday belli olunca daha rahat yazarız herşeyi,

En azından beklentilerimizi

 Fakat beklentilerimiz çok yüksek,

MHP ADAY ADAYLARI VE NEDİM CAN

Ahmet Ceylan,  Mustafa Aybastı, Nedim Can, Mine duman, Mehmet Yamak  başarılar yolunuz açık olsun.

Nedim Can’ı da kardeşim gibi severim. Çok güzel bir ailesi ve MHP de emekleri vardır. Partiler de yıllarını vermiş  bir şekilde ayrılmış fakat sonuçta yine partisinden memleketine hizmet vermek niyetinde ki aday adaylarını da değerlendirecektir.

Hepsinin yolu açık olsun.

Sonuçta bir kişi Ünye Belediye Başkanı olacaktır.

Aday adaylarının tümünün hayatta ki diğer uğraşları ve tüm yükselme , hizmet etme çabalarında  yolları açık olsun

Allah gönüllerine göre versin.


Bu haber toplam 3.468 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları