HABER ARAMA
 • DOLAR5,4784
  % 0,04
 • EURO6,2192
  % 0,03
 • ALTIN229,7892
  % -0,14
 • BIST 100104.862
  % 0,26
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
 • Gayet Güzel
 • Kullanışlı
 • Beğenmedim
 • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Mart 2019 Çarşamba
Fındık Fiyatı


14 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Sistemden Önce ve Sonra

30 Kasım 2018 Cuma Saat: 13:28

Cumhurbaşkanlığı Sistemi Türkiye için bir milattır. Eğer arzu edildiği ve planlandığı şekilde oturtulabilirse, Ortadoğu toplumlarına örnek olacak ve hatta belki de batı toplumlarından bir kısmına bile örnek olacaktır. Sistemi en iyi özümseyen ve benimseyen, Sayın Bahçeli olmuştur. Çünkü, Sayın Bahçeli, koalisyon hükümetlerinin verimsizliğini, güçlüğünü ve ülkeyi ne hale getirdiğini en iyi bilelerden birisidir. Sistemin şu andaki bakanlarını uzaktan beri şöyle seyrediyorum da; siyasi kaygıdan uzak, bakanlığının ehli, harcama endişesi olmayan, seçmen baskısı ve talebi gibi kaygılardan soyutlanmış, rahat hareket edebilen bir çalışma ortamında verimli çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu çalışmalar, güzel ülkemizi şaha kaldıracak, her güzel hizmete layık olan halkımızı dünya insanlığına örnek hale getirecektir. Ben bu örnekliği bugün Almanya’da görüyor ve yaşıyorum. Yani, bizim insanımıza imkan verildiği ve rahat ortam sağlandığı zaman neler yapabileceğini hem Alman halkı hem de ben, çok açık olarak izliyoruz. Bir örnek olarak, bizim Karadenizli bir hemşerimiz burada ( yani Almanya ‘da ) bir değişik silah yapar. Etraftaki Almanlar duyar ve şikayet ederler. Hemşerimiz tutuklanır ve hakimkarşısına çıkarılır. Alman yasalarında, silah yapan birisi için hukuki mevzuatta bir madde yoktur. Almanlar şimdi bu hemşerimizin teknik kabiliyetinden nasıl faydalanabilirizin araştırmasını yapıyorlarmış. Hakim, hemşerimizi salıverir. Almanya’da öyle iş insanlarımız var ki, Almanlara parmak ısırtıyor. Bugün, özellikle batı dünyasındaki Tayyip düşmanlığının asıl sebebi bu korkudur. Türkiye toparlanıyor, Osmanlı geri dönüyor korkusu hat safhadadır.

           Cumhurbaşkanlığı sisteminin kurucusu Sayın Recep Tayyip Erdoğan, eski sistemi tamir ede ede halkın desteğini sağladıktan sonra tam demokratik seçimle Cumhurbaşkanlığı sistemini getirdi. Zorbalar çok zorlasa da bir şey yapamadılar. Şimdi, muhalefeti kullanarak eski sisteme döndürüleceğini söyleseler de , ’ Atı alan Üsküdar’ı geçmiştir.’ Bizim halkımız daima sağduyuludur. Geriye dönüş gibi aptalca bir eyleme asla izin vermeyecektir. Mahalli idareler seçimlerden sonra sistem, daha da kökleşerek belli taşlar yerine oturacak ve halka hizmet konusunda herkesin görebileceği çok önemli gelişmeler olacaktır. Türkiye ve İslam düşmanları bunun için tepiniyorlar. Seçimlerden sonra, bir konu anlatırken ‘SİSTEMDEN ÖNCE VE SİSTEMDEN SONRA‘ diyerek anlatılacak günler gelecek. Bunun için Sayın Bahçeli ve Sayın Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Seçiminin tarihi bir dönüm noktası olacağını özellikle belirtmektedirler. 

                Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, eski sistemi tamir ekibinden önemli şahsiyetleri, yeni sistemin kurucuları olarak tekrar köşe başlarına çağırmıştır. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın M. Hilmi GÜLER de bunlardan birisidir ve çok isabetli bir tercih olmuştur. O’nun da, ilçeler ekibini bu gerçeklere uygun olarak kuracağından eminim. Hayırlı uğurlu olsun.Ünyemiz için de isabetli bir tercihin yapılmasını merakla bekliyoruz İnşallah…

Saygı, sevgi ve selamlarımla...


Bu haber toplam 269 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları