HABER ARAMA
  • DOLAR6,0623
  • EURO6,7924
  • ALTIN250,8097
  • BIST 10086.414
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Yerel Seçimlere Doğru

1 Aralık 2018 Cumartesi Saat: 14:58

Sayın Devlet başkanının açıkladığı üzere Ordu büyük Şehir Belediye Başkan Adayı eski Enerji Bakanı Sayın Hilmi Güler oldu.

Sayın Hilmi Güler’i tanıyorum, inançlı, tevazu sahibi gerçek bir efendidir.

Teknik insandır, yöneticilik kabiliyeti ekip çalışmasını başarıya taşıyacak sonuç odaklıdır.  Tayyip Erdoğan,  görüldüğü kadarıyla birçok İle eski Bakanlardan toparlayıcı abileri aday göstermeyi tercih etmiştir.

Hilmi Güler adı hem Ünye ve hinterlandı, hem de Ordu merkez ve diğer bölgeler için kabul görecek bir isimdir. Kuvvetli bir aday mıdır? Evet!

Sayın Hilmi Güler’in bölgeler arası ayırım yapmadan tüm Ordu’yu kucaklayacak bir politika ve çalışma ortaya koyacağına inanıyorum. Artık, hayata ve yarınlara, atacağımız tüm adımlara dair biz hep birlikte Orduluyuz mesabesinden bakar bu minvalde hareket edersek, Ordu bir bütün olarak kalkınır ve herkes bu kalkınmadan payını alır.

Hilmi Gülerin ’de zaten Orduyu bir bütün olarak kalkındırma gayreti içerisinde olacağından ve tüm ilçe belediye başkanlarıyla yakın alaka ve diyalog atmosferinde ekip ruhuyla çalışacağından şüphe yoktur.

Artık Belediyecilik hizmetlerinin rotası değişmiştir… İnsanlar artık yol su elektriğe vay be demiyor… Onu zaten yapacaksın diyor ve farklı çalışmalar bekliyor.

Şeref Oğuz’un da yazdığı gibi, şimdi yeni nesil Belediyecilikten söz ediliyor…

Yeni nesil Belediyecilik, yerel kalkınmayı da önemsiyor… Bu manada, belediye Başkanından bulunduğu şehrin kalkınması, ekonomik olarak güçlenmesi içinde adım atması isteniyor.  Hal böyle olunca da yerel yönetim adaylarının tercih edilmesinde nitelik ve nicelik listesinin sayıları arttı.

Halk Yeni nesil Belediyecilikte hem yağmaya ranta karşı durulmasını, hem de halkla bütünleşen adil Belediye yöneticiliği istiyor. Belediye Başkanının kalkınmanın lokomotifi olmasını, gerekirse eğitimden, turizmden yeni Organize sanayi bölgelerinin kurulmasına kadar birçok değişime öncü olmasını ve istihdam sorununa çözüm bulmasını istiyor.

Yani artık klasik Belediye yönetimi ile vaktini harcayanların yeni nesil Belediyeciliğin gerisinde kalacakları için ya partileri, ya da seçmenleri tarafından tasfiye edilecekleri günlerin görüleceği istikamete çeviriliyor mesele.

Artık, yeni nesil Belediyecilik beklentisini karşılayamayacak adaylar hiç ortaya çıkmamalı, partileri de zaten bu denli niceliği olmayanı aday yapmamalı.

Belediye Başkanları bundan böyle sorumluluk ve halkın sorunlarına çözüm bulma noktasında Milletvekillerinden daha fazla yük almak durumundadırlar.

 Peşinde koruma ordusu ile gezip, telefonuna ulaşılamayan vekil ve Başkanların yeni nesil seçmenlik profilinde yeri yoktur.


Bu haber toplam 513 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları