HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
10 Aralık 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16.50 TL - 17.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

MUHAMMED SIDDIK ÖZ

Yarınlar Gençlerindir Ya Gençler Kimlerindir ?

21 Aralık 2018 Cuma Saat: 08:42

Aziz okuyucular Anadolu Gençlik Dergisi Kasım 2018  tarihli 226. sayısının bu ayki teması: GENÇLİK ve GELECEK . Derginin editörünün üstteki başlıkta belirtilen yazısında  bu günkü gençliğimizin kısa bir analizi yapılmış,  ayni zamanda da gençlerimizin içinde bulunduğu tehlikelere bir miktar değinilmiş. Önemine binaen biz de bu kısa ve önemli yazıyı bu hafta köşemize taşıyalım istedik. Başlık da oldukça çarpıcı ve ilginç                                                                "YARINLAR GENÇLERİNDİR  YA GENÇLER KİMLERİNDİR !?                                          GENÇLER..! Birilerinin saltanatlarını devam ettirmeye alet edilmek istenen gençlerimiz. . Dönüp hiç baktınız mı neden GSM operatörlerinden fastfood zincirlerine kadar hep gençlere yönelik kampanyalar var? Bir GSM operatörü neden bedava sinema bileti verir ki Neden? arkadaşıyla gelene ve bir burger veya pizza alana ikincisi bedavadır?Neden telefonla sabaha kadar konuşmak ücretsiz olur ki? Neden içecek, dondurma gibi ürünlerin reklamlarında konser bileti çekilişi vardır hep?  Orta yaş grubu  konser veya müzik sevmez mi? Onlar yemek yiyip içecek içmezler mi? Hem para daha çok orta yaş  grubunda değil mi ?  Neden harçlığı kısıtlı  ve işi bile olmayan siz gençlere yönelik bu ikram ve çalışmalar ? Her yere mantar gibi yayılan bu kafelerde,  bir gencin sandalye üzerinde saatlerce oturmasını sağlayan şey nedir? Gencin kanı hızlı değil midir? O kadar enerjiye rağmen onu oraya ya da bir bilgisayar oyununun başına çivi gibi çakan güç kime aittir?

Ey Genç !:  Ekranlardan sana yönelik reklamlar akarken yatağa aç giren milyonlarca çocuktan, (önlenebilir) hastalıklardan ölen insanlardan ve savaştan kaçarken denizde boğulan mültecilerden(çocuklar ve bebeklerden) habersiz olman mümkün değil, öyle değil mi?

      Tüm bu bozuk düzeni; senin değiştirmeye kadir olduğunu bildikleri için seni hız, haz ve eğlence peşinde sürükleyip kontrol altında tutmak istiyorlar. Sen ayağa kalkar da itiraz edersen onlar Babil Kulesi'nin yıkılacağının farkındalar. İnsanlık senden bir inkılap bekliyor. Kurtul prangalarından ve mazlumlara taze kan ol da ölmesin yaşasın insanlar ve çocuklar...

Cuma'nız Mübarek olsun. Kalın sağlıcakla.


Bu haber toplam 1.355 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları