HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Azrail Hikâyeleri

11 Ocak 2019 Cuma Saat: 08:52

İnsanların canlarını almakla görevli Melek Azrail; bazıları için dost Melek, bazıları için ise korkunç ve insanları dostlarından ayıran zalim melektir. Halbuki Azrail’in kendi iradesi ile bir iş yapmadığını hepimiz biliyoruz. Çünkü, meleklerin iradesi yoktur. Allah’ın kendilerine verdiği görevi yaparlar. İrade, sorumluluk doğurur. Meleklerin hiç birisi, yaptığı işin sorumlusu değildir. Bu nedenle Azrail, Müslüman için dost melektir.Çünkü, Müslümanın gerçek dostu olan Allah’ı ile aradaki perdeyi kaldıran Azrail, Müslümanın düşünce ve inancında zalim melek olamaz. Mevlana için ölüm günü, Şeb-i Aruz(Dosta kavuşma Bayram Günü)dür.

Azrail (a.s), insan kılığına girerek Süleyman Peygamberi ziyarete gitti. Orada bulunan bir adama dikkatle baktı. Adam bundan endişe duyarak Azrail oradan çıkınca Hz. Süleyman’a bunun kim olduğunu sordu. Azrail olduğunu öğrenince, kendisine alıcı gözle bakıldığını belirterek Hz. Süleyman’dan yardım istiyor. Ne yapabileceğini soran Hz. Süleyman’a: ”Beni, Hindistan’ın öteki kenarına,Rüzgaratsın”.(Hz. Süleyman: kuşlar, cinler,rüzgar ve insanları istediği gibi kullanıyordu. Allah’ın ona verdiği mucize gücü ile) dedi. Hemen kendisini Hindistan’da buldu. Ancak, Azrail’i aynı bakışlarla karşısında görünce şaşırdı ama yapacak bir şey yoktu;

Ecel gelmişti…

İsrailoğullarından zalim bir adam evinde yakınları ile otururken kapıdan paldır-küldür birisi girer. Zalim adam Celallenir ve bağırarak:“Sen kimsin, böyle buraya nasıl girersin, seni kim gönderdi?” der. Azrail;“Beni buraya bu evin sahibi gönderdi. Ben, bir yere girmek için izin almam, Kimseden korkmam ve bana kimse zarar da veremez”.deyince adam:

-Sen Azrail misin?dedi. Azrail “evet” deyince adam, vasiyet yazmak için izin istedi ama alamazdı. Azrail’e,“Beni nereye götürüyorsun?” dedi. Azrail:

-“Şimdiye kadar yaptığın amellerinle döşediğin döşeğe yatırmaya götürüyorum.” dedi. Adam, böyle bir hazırlığının ve amelinin olmadığını söyleyince Azrail: 

-O halde Leza Cehennemine gidersin, diyerek canını aldı ve etrafındakiler ağlamaya başladı.

Büyük Tasavvuf ERLERİNDEN Hasan Basri diyor ki:“Azrail, her evi günde 3 defa yoklar, rızkı bitenin canını alır.”

Seçim Sath-ı Maili

Sık sık seçim dönemleri yaşayan Ülkemizde, siyasilerimiz çok sert ve acımasızca birbirlerini eleştiriyorlar da, ÖLÜMÜ hatırlatalım diye düşündüm. Hepsi de bizim insanlarımız. Biz, hepsini de seviyoruz. Ölümlü Dünyada bu kadar kırıcı olmaya ne gerek var. Yarın, yüz yüze bakıyoruz. Bizim halkımız, böyle kırıcı, kaba, hırçın siyasete prim de vermiyor. Yerel seçimlerimiz hayırlı olsun.

Saygı, sevgi ve selamlarımla...


Bu haber toplam 577 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları