HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
4 Ağustos 2020 Salı
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

PROF. DR. SAİT KAPICIOĞLU

SİYASETTE İLKESİZ VE BİLGESİZ OLMAK !”

18 Mart 2019 Pazartesi Saat: 08:44

Ünlü filozof H. W. VonLoon “ İnsanlığın kurtuluşu “ adlı kitabında şöyle diyor:

“İlkeli bilim  adamından  siyasetçi olmaz. “ Çünkü siyasette yalan, halkı kandırmaca ve enayi yerine koyma, dini istismar edip cumhuriyete ihanet etme  gibi bilimsel saygınlığa aykırı işler vardır. Bunları bir bilim adamının yapması en büyük ayıptır. Einstein’a İsrail’in kuruluşunda cumhurreisliği teklif edilmişti.  Einstein şöyle cevap vermişti:  “ Önce benim bilimsel yönümü öldürün, ondan sonra güzel bir siyasetçi olabilirim.”

Ülkemizde çok sayıda akademik siyasetçi vardır.  Bunlar genellikle siyaseti basamak yapan kişilerdir. Bilimsel itibarları şaibelidir. Çünkü çoğunun bu yolla kartvizitlerini doldurmaya çalıştıklarını gözlüyoruz.  Bunlar üniversitelerde   “ indicesacademiatrum “  bilim dünyasının hainleri olarak anılır.

Bu anlayış Ünye’miz için de geçerlidir: Halkını dinlememek, fikirlere saygılı olmamak, kötü yönetime ses çıkartmamak,halkın mutluluğuna yelken açmamak  bu anlayışın bir ürünüdür. Bir siyasetçi ve yönetici, halkına kötülük yapıyorsa,  tarım arazilerine çöp döküyorsa, suları kirletiyorsa, tarihi katlediyorsa,  hukuka saygı göstermiyor ise o kişiler  gerçektenvatan hainidir.  Hukuksuz iş yapanlar, memleketini çöplük edenler,l bavullarını toplayıp gittiler.  Çünkü onlarda “tontonluk“ vardı. Tontonlar çizgi filiminde  araba, tren, gemi, uçak , at, eşek, kelebek gibi farklılıklara ve her türlü kalıba girenlerdir.  Böylece ülkeyi ilkesizce yönetenlerden Tanrı bu milletkorusun.Tabii ki Ünye’yi de !

“ Ey Ulu Tanrım, bize öyle bir anlayış ver ki iyiyi kötüden ayırabilelim ve o kuvvet ve cesareti ver ki iyiyi kuvvetlendirip kötüyü mahvedelim.

Bize öyle bir sağgörü  ihsan eyle ki bir insan olarak cehalet yerine bilginin, yalan yerine doğrunun, korku yerine ümidin beslediği ortak bir inancın vakar ve gerçekliğini öğrenebilelim.

Ey Ulu Tanrım, bize  üzerinde  yaşadığımız dünyanın müşterek bir toprak olduğunu söyleyebilecek o yüksek zekadan ver ve bu toprak üzerinde ebedi hürriyetin bir vatanını kurmak için bize niyet ve görüş birliği ihsan eyle. “ Ülkemizin duası budur. 


Bu haber toplam 1.332 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları