HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Yalnız Değilim

11 Nisan 2019 Perşembe Saat: 08:47

Çok uzun süre hayal kurup, bu hayalimi gerçekleştirebilmenin sevinci, heyecanı, mutluluğu ile yazıyorum bu satırları. Duygularımı dökebildiğim, çoğu zaman dertleştiğim kâğıdın bana gazete sayfalarında eşlik edeceğini öğrendiğimde sevinçten kalbim bir kelebek gibi uçacaktı neredeyse.

Bu kelebek sırtında sevgi, huzur, neşe, mutluluk taşıdığı için öyle kolay kolay uçmaz, ama bu duygularımı sizlerle paylaşırken kalbimdeki kelebekçik sırtındaki ağır yükleri boş vermiş, gökyüzüne süzülüp sizinle; yani okurlarımla yeni bir aile olacağımız için, duygularımı sizlere kalem yoluyla aktarabileceğim için uçma isteği ile kanat çırpıyor. Ve bana diyor ki; “Senin bu yolculuğa çıkmaya cesaret etmeni sağlayan en büyük etken; umudun ve kendine olan inancın.’’

Umudumu ve inancımı hep aynı coşku ile korumamdaki en baskın özellik; yine edebiyat, yine yazı, yine sözcüler…

Zihnimde umutlarımı bir balona benzeterek onları hiç patlamamaya çalıştım. Gerçi onların patlamaları için tek ihtiyaç duydukları, bir kişi veya bir engel. Ancak; balonumu patlatmak isteyenlere karşı her gün yazılarıma biraz daha nefes verip, balonlarımı günden güne şişirdim.

Bu yolda yoluma ışık tutan bilgi kaynaklarım; başta ailem ve öğretmenlerim. Onlar kolumdan tutup ‘’gel, şu işe el atalım’’ diye beni yazarlığa davet etmeselerdi belki o balon çoktan patlamıştı. Yani burada asıl emek onların.

Ayrıca yazılarıma önderlik eden,  heyecanımı kat ve kat arttıran Gazeteci Hacer ablamın gülen yüzünü atlarsam ayıp etmiş olurum.

Yani anlayacağınız ben buralara kolay gelmedim. “Tırnaklarıyla kazıya kazıya’’ derler ya, işte tam öyle geldim.

Şunu anlatmaya çalışıyorum: bu yolda yalnız değilim. Arkamda bir sürü kalbini sevgiyle beslemiş insan var. Sonra siz varsızın. “Bazı süper kahramanların pelerine ihtiyacı yoktur.” Yani bizim umut, sevgi, inançtan başla hiçbir şeye ihtiyacımız yok!

Bu satırları aklınızdan hiç çıkarmayın. Umutlarınızı, hayallerinizi günden güne yeşertin. Kalbinizi sevgi ve yoğun duygularla besleyin.

Sevgiyle kalın. Bir dahaki duygularımda buluşmak üzere…

 


Bu haber toplam 2.383 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları