HABER ARAMA
  • DOLAR6,0506
  • EURO6,7576
  • ALTIN247,9928
  • BIST 10085.310
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Mayıs 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

Ordu’ya Mizaç Olarak İki Zıt Başkan

12 Nisan 2019 Cuma Saat: 08:56

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonucu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ak Parti adayı Sayın Dr. M. Hilmi Güler seçildi. Kendisini tebrik ediyor, hayırlı uğurlu olmasını Yüce Allah’tan diliyorum. Mehmet Hilmi Bey, ismi ile müsemma olarak Halim-Selim bir insan. Bu yönü ile belki, Ordu için bir şans olur. Bizim insanlarımız; asık suratlı, kibirli, buyurgan, bağırtkan, temsil ettiği makamı silah olarak kullanan, büyük koltukta oturduğu için büyüdüğünü zanneden kimseleri sevmez. Aksine insanlarımız; kendilerinden birisi olduğunu davranışları ile ortaya koyan, oturduğu makamı büyüten, olgunlaşan meyvelerin dallarını eğdiği gibi makamları büyüdükçe mütevaziliğiniartıran insanları sever. İşte buna Ak Parti, son seçimlerde GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ adını verdi. Gönül yapma, gönül alma, gönülleri fethetme görevini ön plana aldı. Değişik fikir gruplarının içinde bulunduktan sonra Ak Partide karar kılarak Ağrı Belediye Başkanı seçilen Sayın Savcı Sayan, ilk icraat olarak başkanlık makamının kapısını söküyordu. Bunun anlamı çok önemlidir. Tecrübeleri ile tanığı olduğu bazı Ak Partili Belediye Başkanlarının, seçildikten sonra buz dağlarının arkasına çekilerek seçmenleri (ve hele de seçim zamanlarda seçim yükünün bütün ağırlığını taşıyanları) ulaşılamaz kapıların arkalarında kuyruğa dizen belediye başkanlarının dikkatini çekmek, belki de uyarmak amacına yönelik olduğunu tahmin ediyorum.

**                                ***                                                        ***                                                        **

                Gelelim ikinci başkan Sayın Enver Yılmaz’a. Elbet ki, gidenin arkasından davul çalmak değil amacımız. Yeni seçilen belediye başkanları için örnek olması yönü ile faydalı olacağını tahmin ettiğimi belirtmek isterim. Sayın Enver Yılmaz, yılların siyasetçisi olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilince, yukarıda belirtiğim gibi, ulaşılamayan buz dağlarının arkasına çekildi veya çevresindekiler kuşatmaya alarak buz dağlarının içine aldılar. Bu konuda çok yakınmalar dinledik ve Ak Partinin yıpratıldığına tanık olduk. Bir yayla şenliğinde, devlet memuru olan emniyet müdürü ile, medya organları önündeki, hiç tasvip edilemeyen sert tavırları, işin tuzu biberi oldu. Ne acı ki, siyasi hayatında sevilen bir politikacı iken belediye başkanlığında, sert tavırlarının kurbanı olan Sayın Yılmaz, partisi tarafından başkanlık görevinden alınmak zorunda kalındı. Yaptığı hizmetleri ile minnetle anıyor, bundan sonraki hayatında huzur dolu günler diliyorum.

                **                      ***                                                        ***                                                        **

                Şehitler İçin Okutulan Kur’an Ve Mevlid Merasimi

                9 Nisan 2019 Salı Günü ikindi namazını müteakiben, Ünye Büyük Camimizde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, Emniyet Teşkilatının 174.cü Yıl Dönümü münasebeti ile şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve Mevlit okutuldu. Okuyan hocalarımızdan ve İlçe Emniyet Müdürümüzden Allah razı olsun. Şehitlerimize rahmet ve yüksek dereceler diliyorum. Dini merasim çok güzeldi. Hedefine ulaştığına inanıyorum. Ancak, üzüldüğüm bir hususu, bir dahaki programlarda dikkate alınması düşüncesi ile belirtmek istiyorum. Namaz kılındıktan sonra, cemaate doyurucu bir anlatım yapılmadığı için büyük çoğunluk camiyi terk etti. Hâlbuki o cemaate, ŞEHİTLERİMİZ için ve Emniyet Teşkilatımız tarafından düzenlenmiş DİNİ MERASİM, gereği gibi anlatılmış olsaydı o cemaatin oradan kalkıp gitmesini asla kabullenemezdim. Çünkü, şehitler hepimizin ve Emniyet Teşkilatı Milletimizin göz bebeğidir. O bilinçsizce oradan kalkıp giden cemaat da bilinçlendirilmiş olurdu. İlçe Emniyet Müdürlüğümüze şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygı, sevgi ve selamlarımla


Bu haber toplam 446 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları