HABER ARAMA
  • DOLAR6,0802
  • EURO6,8436
  • ALTIN251,2445
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

Şimdi Birlik Zamanıdır

20 Nisan 2019 Cumartesi Saat: 08:36

Moğol imparatoru Hülagi önüne kattığı her yeri işgal ede ede Bağdat’ kadar gelmiş, Bağdat’ı da işgal ettikten sonra Şehrin dışına otağını kurmuş, gidin bana Bağdat’ın en büyük âlimini alın gelin, demiş.

 Tabi bu durumu duyan âlimler korkudan köşe bucak saklanmışlar… Sadece Gazi han adında genç bir âlim imparatorun yanına gitme cesaretini göstererek, ben giderim imparatorun yanına… Ancak bana bir horoz, bir keçi, birde inek getirin, demiş.

 Demişler ki ne yapacaksın bunları? Demiş ki siz karışmayın, sadece bunları getirin!

 Gazi han inek, keçi ve horoz ile imparatorun yanına varmış… Götürdüklerini otağın önündeki görevlilere vererek İmparator Hülagi’nin yanına girmiş. İmparator Gazi hana şöyle bir bakmış… Bula bula bu tüyü bitmemiş çocuğumu getirdiniz bana âlim diye? Demiş.

Özgüveni yüksek olan Gazi han, İmparatora, şayet gür sesli biri ise görmek istediğiniz, dışarda sesi çok iyi olan bir horoz var… Şayet sakallı tüylü biri ise görmek istediğiniz, dışarda bir keçi var… Şayet cüsseli bir varlık ise görmek istediğiniz, dışarda iri bir inek var, demiş.

  İmparator çocuk gördüğü Gazi hanın cesareti, zekâsı ve hazır cevaplı lığını takdir etmiş, bu genç âlimi karşısına oturtarak şöyle demiş: Söyle bakalım… Ben Bağdat’ı nasıl bu kadar kolay aldım?  Gazi Han bu soruya, biz birlik beraberliğimizi bozduk, senlik benlik derdine düştük, değerlerimizi ve inançlarımızı zayıflattık, onun için siz bu Bağdat’ı bu kadar kolay aldınız, karşılığını vermiş.

 Peki demiş İmparator, ben bu Bağdat’ta ne kadar kalır buraların hâkimi olurum?

 Gazi Han’ın bu soruya cevabı ise şöyle olmuş: İmparator Hazretleri, bizim bu dağınıklığımız devam ettiği sürece siz buralarda çok kalırsınız…Ama bir gün öz benliğimize dönüp sağlam inançlarımızla birbirimizle kenetlendiğimiz an geldiğinde, inanın burada bir gün kalamazsınız!

 Ne güzel söylemiş Mehmet Akif: Girmeden tefrikabir millete düşman giremez, toplu vurdukçayürekler onu top sindiremez, diye.

   Seçim bitti… Şimdi Ünye için, Ordu için, ülke için birlik zamanı.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi: DÖNEM, kızgın demiri soğutma, kucaklaşma zamanıdır…

 TÜRKİYE’NİN bekası, her türlü politik hesabın üstündedir… ÜLKENİN bekası için Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz!  Bence bu sözler tüm kesimlerce benimsenmeli ve desteklenmedir.

Bölgemiz için de şimdi nerede kalmıştık diyerek başta doğalgaz meselesini, organize sanayi meselesini, Ünye limanı meselesini,  fakültenin yer meselesini, hastanenin başta branç doktorları olmak üzere personel eksikliği ve teknolojik meselesini, Akçay çöplüğü meselesini, Akkuş yolunun iyileştirilmesi meselesini,  Ünye çamlığının halkla konsensüs sağlanarak ıslah edilmesi meselesini halletme zamanı… Şimdi Ordu’yu bir bütün olarak hep beraber daha güzel yerlere taşımanın ve Ordu’nun ufkunu açmanın zamanı… Bunun için potansiyelimiz vardır, bilgi birikimimiz vardır, siyasi gücümüz ve üstün vasıflı bürokrat kardeşlerimiz vardır.

  Sayın Kenan Argan gibi, Sayın Hüseyin Tavlı gibi,  Sayın Hilmi Güler gibi tevazu sahibi olan, Ünye’yi ve Ordu’yu bir bütün seven, şehrimizin, dolayısıyla Ordu’muzun kalkınması için gecesini gündüzüne katacak olan, değerli insanlarımız vardır.

 Sayın Güler ’ide,  Sayın Tavlıyı da, Sayın Argan’ıda iyi tanıyorum… Bu Ordu sevdalısı pırıl pırıl saygıdeğer insanların gecelerini gündüzlerine katarak birlik beraberlik içerisinde ellerinden gelen tüm gayreti en üstün seviyede yerine getireceklerine, bunu yaparken de gereğine göre başta Sayın Numan Kurtulmuş olmak üzere tüm Ordu Milletvekillerinden ve bürokratlarımızdan en aklıselim vaziyette yararlanacaklarından kuşku yoktur.  


Bu haber toplam 238 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları