HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

İSMAİL SARI

İSMAİL SARI

YENİ BELEDİYE BAŞKANLARIMIZDAN TALEBİMİZDİR

26 Nisan 2019 Cuma Saat: 08:44

Yeni yerel seçimlerimizi sonlandırdık; İstanbul ve bazı ilçe ve beldeler hariç, belediye başkanları sağlamca oturdular. Allah, Ülkemize, Milletimize ve yörelerimize hayırlı etsin. Elbet ki başkanlar, yöre halkına hizmet öncelikli olmak üzere, millete ve memlekete hizmet amacıyla o koltuklara oturdular. Yine Rabbı’mızdan diliyoruz ki, başkanlarımıza hayırlı hizmetlerinde yardımını bol etsin. Bizler, vatandaş olarak bundan sonra yapabileceğimiz en büyük görevimiz, sayın başkanlarımıza bolca dua etmek olacaktır. Biz basın-yayın mensupları da, yeri geldikçe uyarı görevlerimizi yapacağız.

***                         ***                         ***

                Ben, bu gün ki yazımda, bana göre en öncelikli gördüğüm uyarı görevlerimizden birisine dikkat çekmek istedim. O da şudur:

                Bizim Karadeniz sahilinde topraklarımız (arazi kıtlığı sebebiyle) çok kıymetli olduğu için, şehirlerimizde YAYA KALDIRIMLARI son derece yetersizdir. Bu yetersiz olan kaldırımlar bir de; gerek esnaf, gerekse vatandaşlar tarafından işgale uğrayınca, şehir hayatı çekilmez oluyor. Ben bir eğitimci olarak, çok üzülerek hemen belirteyim ki biz, millet olarak birbirimize eziyet etmekten zevk alır hale geldik. Nasıl oldu, niçin bu hale geldik, kimler bizi bu hale getirdi bilmiyorum ama gerçek o ki, yaşanan hayatta görüp-yaşadıklarımız aynen böyle. “Kendi nefsi için sevdiğini, din kardeşi için de istemedikçe; nefsi için istemediğini, din kardeşi için de uygun görmedikçe tam iman etmiş olamazsınız.” diyen bir dinin mensupları (bağlıları) olarak nasıl çevremize, birbirimize, koru-komşumuza ve sevdiklerimize karşı bu kadar acımasız hale geldik, şaşıyorum. Esnafımız, ben müşterisini dükkânının önünden geçemez hale getirirse; mahalle komşum, arabasını kaldırıma park ederek benim kaldırım kullanma hakkımı elimden alırsa; gene dostum, arkadaşım, komşum, bir hilesini uydurarak evinin yarısını kaldırım olacak yere kaydırırsa, ben insan olarak bu zalim dostlarımı, komşularımı, esnafımı nasıl seveceğim ve ilişkilerimi sürdüreceğim?

***                         ***                         ***

        Değerli okuyucularım!..

                O zaman, hepimiz adına diyorum ki, yeni göreve seçtiğimiz sayın belediye başkanlarımızdan öncelikli taleplerimizden birisi, bizlere zulmetmeyi kendileri için hak sayan zalimlere karşı haklarımızı koruyunuz. Kaldırımlarımızı yayaların hizmetine iade ediniz. Gasp edilen haklarımızın iadesini istiyoruz.

                Ayrıca, yaya geçitlerinin de yayalara ait olduğuna, sürücülerimiz inandırılmalıdır. Daha dün, yaşlı bir bayanla yakınları yaya geçidinde yürürken, bir taksi şoförü öyle sert korna çaldı ki, açıkça isyan ettim. Bu şoför, bilmesi gerekenlerden habersizdi. Geçme hakkının yayalara ait olduğunu bilmiyordu. Bu bilgisizliği kısa sürede çözmenin iki yolu vardır. Birisi, bazı yaya geçitlerine kamera koyarak cezalandırma yolu ile çözümdür. İkincisi ise, şoförleri gruplar halinde kursa alarak belirli kuralları kısa sürede öğretmektir.

                Saygı, sevgi ve selamlarımla…


Bu haber toplam 799 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları