HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri

ARİF TAKICI

ARİF TAKICI

DİKKAT ÇEKENLER

18 Mayıs 2019 Cumartesi Saat: 08:47

Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?

Bu lafları eden ve darbe çığırtkanlı yapan, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinden kaygı duyan, ancak Milletvekili olduğu için yasalara aykırı olmasına rağmen Mudanya Belediyesine avukatlık yaparak 400 bin TL’yi cebe indiren,  CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’dan bahsediyorum.

Başkaca İstanbul seçiminden kaygılı olanlar: Kandil, TUSİAD, Amerika, İngiltere, Almanya, Romanya, Avusturya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi… Seçimlerin yenilendiği ülkeler:  Gerektiği ve ilgili kurumların karar vermesi durumunda, demokrasi olmayan ülkeler hariç, yukarıda adını verdiğim ülkeler dâhil tüm demokratik ülkeler.

 Eee,  peki kendilerine gelince yenilenebilen seçimler bizde yenilenmeye kalkışılınca neden siyasileriyle basınıyla kıyamet koparıyorlar? Çünkü ikiyüzlüler, çünkü şeytan mesaide gerek, çünkü meseleleri demokrasi değil, meseleleri Tayyip gitsin istikrar bitsin, Türkiye ekonomisi ve kalkınması onların istediği gibi seğirtsin, böylece Avrupa ve Amerika Türkiye’yi yamultup eğirtsin.

   Meselenin bu tarafı anlaşılıyor, tamamda… Başta Lideri ülkemizi dışarıya sürekli şikâyet eden ve hatta Türkiye’ye yatırım yapmayın diyen CHP olmak üzere,  bizim sosyal demokrat olan partilerimizi, o riyakâr sanatçılarımızı, TUSİAD’ı, basınımız içinde ise adeta o ülkelerin sözcüleri gibi hareket edenleri nasıl anlayacağız da milli olmanın hangi sentezine koyacağız?

  Amerika ve Avrupa’nın ülkemize çektiği ayarlara bilmeden kananlara, çağdaş ve kültürlü olmayı Avrupalılık sandığı için Avrupa’nın dediklerini filtre edemeyip safını saptayamayan entel ve dantellere,   Allah hidayet versin.

Ama daha da önemlisi…  Ülkemize tuzak kuran dış güçlerin ve o ülkelere payandalık yapan Kandil, HDP, HDP ile işbirliği yapan diğer partilerin şerrinden Allah ülkemizi korusun.

  Ülkemize karşı örtülü bir savaşın yürütüldüğü bir zaman diliminde olduğumuzu çok iyi hesaba katmamız lazım. Amerika’nın Rusya’dan alacağımız S 400’ler yüzünden yakın zamanda ülkemize ekonomik yaptırımlar olmak üzere çeşitli olumsuz politikalar uygulaması ve Avrupa ülkelerinin de Amerika’yı takip edeceği ihtimal dâhillindedir. Eee, böyle bir durum yüzünden ekonomimizin biraz sıkıntıya girmesiyle velveleyi koparacak mıyız? Hayır, kan kusacak kızılcık şerbeti içecek, birbirimizle kenetleneceğiz… Kıbrıs savaşından sonra Amerika bize ambargo uyguladı ancak hızını alamadı, içimizi karıştırdı, ardından 12 Eylül darbesini yaptırdı. Amerika savunma Bakanı darbe haberini Başkana, bizim çocuklar başardılar efendim cümleleriyle verdi.

  Ama ülkemiz için o ambargodan bir hayırda çıktı. Ambargo karşısında Ecevit silah sanayide adım atacak kurumları kurdu, sonraki zaman içersinde zaman zaman yavaşlayan ya da hızlanan bu çalışmalar, AKP iktidarının ortaya koyduğu hedefler istikametinde bu günkü ASELSAN ve yan şirketleri, savunma sanayideki yerlilik oranını yüzde altmışlara çıkarttı.

 İşte mesele bu… Mesele, sen çok oldun meselesi… Mesele, bunların gerçekleşmesini sağlayacak irade ve liderliği ortaya koyan Tayyip Erdoğan’ın saf dışı edilmesi, ülkenin başından uzaklaştırılması meselesi!

   Ama Türkiye artık ‘’onların eski tabiriyle hasta adam’’ değil… Türkiye krizlere bağışıklık kazandı.

   Türkiye artık güçlerin hele gel demesiyle boynunu uzatacak o zayıf ülke değil.

     Ancak bu güçlü bağışıklığın devamını da birlik beraberliğimizi daha güçlendirerek sağlayabileceğimizi hatırdan çıkarmamak, ona göre hareket etmek lazım


Bu haber toplam 684 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları