HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı

DİLARA ATEŞ

DİLARA ATEŞ

Gurbet

13 Haziran 2019 Perşembe Saat: 08:50

Hep bir tarafınızın eksik, bir şeylerin eksik olmasına denir gurbet. Kalpte derin yaralar bırakır, sizi yarım bırakır. Özlem duygusunu en iyi gurbette olanlar bilir, hasreti en iyi onlar anlatır.

 

Ve ben de gurbetteyim. Öyle zor ki bayramlarda, özel günlerde yarım bırakılmak, sevdiklerinin sesini yalnızca telefonda duymak... Bazen çocukluğumu yaşayamamış gibi hissediyorum. Canımdan çok sevdiklerimle yan yana olamayınca Kalbimdeki boşluk da beni yalnız bırakıyor böylece ben yüreğimi akrabalarımın sevgisiyle besleyemiyorum. Onlar beni göremeden ben büyüyorum. Daha onlar çocukluğuma doyamadan ben genç kızlığa adım atıyorum. Ve bu gerçek her aklıma geldiğinde hüzünleniyorum, akrabalarımın sesine ihtiyaç duyuyorum.

 

Onlara kalbimde kocaman bir yer ayırdım, hep oradalar. Yüzlerini göremesem bile kalbimdeki varlıkları huzur veriyor, bir nebze de olsa özlemimi dindiriyor.

 

Biz yazları anneannemin yanına gideriz. Kuzenlerimi, teyzelerimi de görürüz. Benim için asıl bayram o zamandır. Onlarla birlikteyken zaman hiç geçmesin isterim. Gitme zamanımız geldiğinde ise beni yine aynı hüzün kaplar, yine kendimi yalnız hissederim.

 

Ama biz babaannemle dedemin yanına çok gidemeyiz. Onlar da yaşlı oldukları için gelemezler. Bu yüzden hep babaannemin kokusuna hasret kaldım, dedemin ellerini tutamadım. Çok nadir görüşüyoruz, kim bilir beni gördüklerinde ne kadar büyüdüğümü görüp şaşırabilirler de!

 

Diyeceğim şu ki: Eğer akrabalarınız, sevdikleriniz yanınızda ise onların kıymetini bilin. Benim gibi onlara sarılmaya hasret kalmayın. Siz benim yerime onlara sıkı sıkı sarılın. Sevginizi. dile getirmekten sakın çekinmeyin. Bir gün onları sevdiğinizi söyleyemediğinize pişman olabilirsiniz...


Bu haber toplam 2.052 defa okunmuştur

Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yazarın Diğer Yazıları